Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Damla Desenli Ajurlu Şal Modeli Yapımı

Her türlü örgü modelinize yakışacak çok şık bir şal modeli daha. Bu modeli çeyizlik yelek modelleri arayanlarda yapabilirler. Açıklamasını sizlere hem şemalı olarak hemde videolu olarak vereceğiz. İster şemadan takip ederek , ister videodan takip ederek örebilirsiniz. Modelin içinde düz örgü, ters örgü, şişe iplik dolama, sağa kesme ve sola kesme işlemleri mevcut. Yazlık bluz modeli olarak da çok şık duracak bir model. Yapılışı da kolay. Göründüğü gibi zor değil. Battaniye modelleri bile örebilirsiniz. Çok zarif. Hatta dilerseniz benzer bir örgü modeli olan ve yazlık örgü modelleri kategorisinde yer alan yağmur damlası örgü örneğini de inceleyebilirsiniz.

Damla Desenli Ajurlu Şal Modeli Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • Angora iplik
  • 3.5 mm şiş

Angora iplik tercih ettik biz ama sizler farklı ipliklerle de örebilirsiniz. Şal modellerinde ben daha çok angora iplik tercih ediyorum. Daha zarif duruyor. Modelin şemasını paylaşmak istiyorum önce sizlerle. Videolu, Damla Desenli Ajurlu Şal Modeli Yapımı 1

Şemadan da rahat bir şekilde örebilirsiniz. Mesela bir ilmek içinden 7 ilmek çıkartma işlemi var. Videoda sizlere gösterilmekte. Rahatça yapabilirsiniz. Şişin içinde iken şişe ip dolayarak yapılıyor. Daha önce farklı modellerde uygulamışsınızdır. İşte model bittiğinde aşağıdaki gibi görünecek.

Videolu, Damla Desenli Ajurlu Şal Modeli Yapımı 2

Videolu, Damla Desenli Ajurlu Şal Modeli Yapımı

Şimdi ise modelin yapılışını videolu olarak görelim. Videoların yabancı olması sizin dikkatinizi bozmasın. Ben ellerini takip ederek örüyorum. Sizlerde ellerini takip ederek örebilirsiniz. Takıldığınız bir nokta olursa sorabilirsiniz.

Damla Desenli Şal Modeli Yapılışı Video

Kaynak : http://azhurnye-uzory.ru/azhurny-e-uzory-spitsami/setchaty-e/135-azhurny-j-uzor-setochkoj-s-list-yami

http://www.liveinternet.ru/users/lirella/post307579324/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler