Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Yağmur Damlaları Yazlık Örgü Modeli

Sizlere harika bir yazlık bluz örgü modeli anlatacağım. Çok şık. Görünce hemen örmek isteyeceksiniz. Ben çok beğendim modeli. Bu modelden çok güzel şal modeli de yapabilirsiniz. Şal modeline de çok yakışan bir örnek. Hatta dilerseniz pazar filesi bile örebilirsiniz fakat çok zahmete değer mi pazar filesi olarak örmek bilemiyorum. Çünkü model eli yatkın olmayanları biraz zorlayabilir. Ama olsun kim korkar zordan. Sadece biraz vakit alır. Hadi başlayalım anlatmaya.

Yağmur Damlaları Örgü Yazlık Bluz Modeli Nasıl Yapılır?

Öncelikle örgü şemasını paylaşalım. Şemadan takip eden arkadaşlarımız için. Sonrasında altında modelin açıklamasını verelim.

Delikli Örgü Yazlık Bluz Modeli Yapılışı

Delikli Örgü Yazlık Bluz Modeli Yapılışı 7

Şimdi ise şişe istediğimiz sayıda ilmek atarak başlayalım. Örneği anlamak ve kavramak için 15 ilmek atarak başlayalım.  İlk ilmeği boş olarak diğer şişe alalım. Sonra iki ilmeği birlikte örelim. Şişe 2 kez ip dolayalım. Sol şişteki 2 ilmeği şişten çıkartıp yer değiştirelim. Ve 3 ilmeği birlikte örelim. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

Delikli Örgü Yazlık Bluz Modeli Yapılışı 8

Arka sıraya geldiğimizde ilk ilmeği boş olarak diğer şişe alalım. Sonraki 2 ilmeği birlikte ters olarak örelim. Şişe 2 kez ip dolayalım. Sonraki 2 ilmeği şişten çıkartarak yer değiştirelim. Ve 3 ilmeği birlikte ters olarak örelim. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

İlk ilmeği boş olarak diğer şişe alalım. 3 ilmeği birlikte düz olarak örelim. 2 kez ip dolayıp sol şişteki ilmekleri yer değiştirelim. 3 ilmeği birlikte örelim. İlmekleri şişten çıkartmadan 2 kez ip dolayıp tekrar örelim. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

Arka sırada ilk ilmeği boş olarak diğer şişe alalım. Sonra 2 ilmeği ters olarak örelim. Şişe 2 kez ip dolayıp  sol şişteki iki ilmeğin yerini değiştirelim. 3 ilmeği birlikte ters olarak örelim.

Kalan kısmı videodan takip ederek yapabilirsiniz. Aklınıza takılan bir konu olursa sormaktan çekinmeyin. Mutlu günler.

Delikli Örgü Yazlık Bluz Modeli Yapılışı 3

Delikli Örgü Yazlık Bluz Modeli Yapılışı 4

Delikli Örgü Yazlık Bluz Modeli Yapılışı 5

Delikli Örgü Yazlık Bluz Modeli Yapılışı 6

Delikli Örgü Yazlık Bluz Modeli Yapılışı 9

Delikli Örgü Yazlık Bluz Modeli Yapılışı 1

Yağmur Damlaları Örgü Modeli Yapılışı Video

Kaynak : http://klubok.kg7.ru/1/89/5414

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler