Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Değişik Yelek Başlama Örneği

Tığ işi örgü modellerinden yine yepyeni bir model anlatımı hazırladık. Değişik yelek başlama örneği. Dantel modellerini yelek modellerinde değişik lastik modelleri olarak başlayabilir üzerini farklı tığ işi örneklerle tamamlayarak çeyizlik yelek modellerine çevirebilirsiniz. Değişik yelek başlama örneğini şerit şerit örüp birbirine ekleyerek şerit dantel yelek modelleri olarak örebilirsiniz. Etol şal modelleri veya runner modelleri olarak örebilirsiniz. Yelek lastikleri olarak başladığımız örneği farklı modellerde de kullanabiliriz. Kenarları dilimli çok hoş yelek olacak.

Bu paragrafta daha önce hazırladığımız şerit dantellerden bahsedeceğiz. Yelek başlangıcı olarak kullanabiliriz. Yada tamamen yelek yapımında kullanabiliriz. Şerit dantellerde yelek nasıl örerim diye düşünüyorsanız yeni başlayanlar için kimono yelek yapılışı fikir verecektir. Dantelleri birbirine ekleme konusunda. Örgüye yeni başlayanlar için çiçek motifi yapılışı yine runner, yelek, bluz gibi modellerde kullanacağımız örneklerden. Yeni örgü yelek modeli yapımı yine çok beğeneceğiniz nadide güzellikte modellerden. Bunlar gibi daha çok örneğimiz var. Şimdi yeni model değişik yelek başlama örneğini öğrenelim.

Değişik Yelek Başlama Modeli Nasıl Örülür?

Yeşil renkle örülmüş yepyeni bir dantel modeli hazırladık. Yelek başlangıcı olarak çok güzel duracak. Alt kısma kenarları dilimli modeli örüp üst kısma ise kafesler, V trabzanlar veya farklı örneklerle yeleğin üst kısmını örebilirsiniz.

Değişik Yelek Başlama Örneği 1

Değişik Yelek Başlama Örneği 2

Değişik Yelek Başlama Örneği 3

Dantel havlu kenarı modelleri, dantel pike modelleri olarak örülebilir. 2 tane şerit yapılıp orta kısmına farklı dantel uygulaması yapılarak runner olarak değerlendirilebilir.

Değişik Yelek Başlama Örneği

Dantelimizi tamamladığımızda yukarıdaki gibi görünecek. Çok güzel değil mi. O halde hemen yapılışına geçelim ve değişik yelek başlama örneğini örmeye başlayalım.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler