Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dokuma Desenli Yelek Yapılışı

Daha önce bu modeli sizlere kolay fular modeli yapımında ayrıntılı bir şeklide vermiştik. Aynı tarzda örüyoruz ama daha büyük. Ve çok şık yelek modelleri yapıyoruz. Bu modelde istediğiniz örneği kullanabilirsiniz. Teknik olarak aynı şekilde örüp dilediğiniz şiş örgü modelleri örneğini koyabilirsiniz. Tığ işi örgü modelleri , şiş örgü yelek modellerini , en yeni örgü modellerini sitemizi ziyaret ederek bulabilirsiniz. Herkese hitap eden örgüler, dıy projeleri, kokulu taş modelleri ve daha fazlası mevcut. Anlatılan yelek modelinde çimen örgü modelini de kullanabilirsiniz. Yapılışı kolay , şık bir model. Kaynana öremez gelin giyemez modeli de çeyizlik yelek modellerinde çok sevilen bir örnek. Diğer bir ismi de burgulu Çanakkale örgü modeli olarak geçiyor.

Dokuma Desenli Yelek Nasıl Yapılır ?

Yeleğin yapılışını sizlere resimli olarak vereceğiz. Tam sayıları vermiyoruz. Kendi bedeninize göre sayıları ayarlayarak örebilirsiniz. Teknik olarak nasıl yapıldığını sizlere anlatacağız. Örgü 2 parçadan oluşuyor. Ön kısmını örüyoruz önce. Daha sonra ilmek çıkartarak arka kısmını örüyoruz. Yelekte kullanılan modelin yapılışı şeması aşağıdaki gibidir.

Dokuma Desenli Yelek Yapılışı 1

Şimdi aşama aşama nasıl yapıldığını resimli olarak görelim.

Yeleğin nasıl yapıldığını gördük. Ön kısmını ördükten sonra arka kısım için ilmek çıkartıp ölçülerimize uygun örüyoruz. Çok şık duruyor.

Dokuma Desenli Yelek Yapılışı 3

Dokuma Desenli Yelek Yapılışı 14

Dokuma Desenli Yelek Yapılışı 8

Dokuma Desenli Yelek Yapılışı 11

Dokuma Desenli Yelek Yapılışı 10

Dokuma Desenli Yelek Yapılışı 5

Dokuma Desenli Yelek Yapılışı

Dokuma Desenli Yelek Yapılışı 4

Dokuma Desenli Yelek Yapılışı 17

Dokuma Desenli Yelek Yapılışı 16

Dokuma Desenli Yelek Yapılışı 15

Kaynak : http://www.liveinternet.ru/users/3356594/post334213500/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler