Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dikişsiz Kolay Yelek Yapımı

Bu şık yeleği yapmak o kadar çok basit ördükçe ortaya çıkan bu yeleği kullanırken de çok zevk alacaksınız. Her aşamasını sizin için derledik ve resimlerimiz ile destekledik. Gelin bu şık ve dikişsiz teknik ile yapılmış örgü yeleğimizin yapımına geçelim. Artık şık yelek yapmak sizin için de çok kolay!

Bayan Yelek Yapımı Dikişsiz Örgü ile

İlmeği belirlemek için koltuk altınızdan istediğimiz uzunluğu belirleyip ölçerek ona göre ilmek sayınızı ayarlayabilirsiniz. Bu model için 50 ilmek atılmıştır. Orta kalınlıkta yün, 5 numara da şişle örülen bu yeleği hem yapımına hayran kalacak hem de şık olması karşısında çok şaşıracaksınız. Dilerseniz dikişsiz patik yapımı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

İlmeğimizi attıktan sonra haroşa örmeye başlıyoruz. Tam 105 cm yani 150 sıra haroşa elde ediyoruz. Bu kısım bizim sırt kısmımızı ifade ediyor. Bu kısım örüp bitirdikten sonra örgümüzü kapatıyoruz. Bu parçayı da cm ile 3’e bölüyoruz.

Dikişsiz Kolay Yelek Yapımı 2

Dikişsiz Kolay Yelek Yapımı 3

Parçamızı üçe böldüğümüzde 35’er cm olarak hesaplamış olacağız her bir parçayı. Böldüğümüz kısımlardan çengelli iğne yardımı ile iğneleyerek belirliyoruz. Bu sayede yeleğimizin iki ön yüzü ve bir adet de sırt kısmının taslağını ayarlamış oluyoruz. İlmek sayısına göre de hesapladığımız 35 cm şişimizdeki 50 ilmeğe denk geliyor.

Sıra geldi ortadaki 50 ilmekli kısmı örmeye. Bunun için sanki yeni bir ilmek atmış gibi aşağıda şekilde görüldüğü gibi işimize geçiriyoruz. Bu sayede şişimizde artık 50 ilmeğimiz örülmeye hazır bir şekilde bekliyor.

Dikişsiz Kolay Yelek Yapımı 4

Dikişsiz Kolay Yelek Yapımı 5

Artık şişimizdeki 50 ilmek ile horoşa örmeye devam ediyoruz. Aşağıdaki şekilde görüldüğü gibi bu kısımdan enseye kadar, bu model için 26 sıra haroşa örerek devam ediyoruz.

Dikişsiz Kolay Yelek Yapımı 6

Dikişsiz Kolay Yelek Yapımı 7

Bu kısmı da bitirdikten sonra aşağıda kalan iki kanadın da 50 şer ilmeğini ikiye bölerek 25 ilmeği ayırıp çengelli iğne yardımı ile işaretliyoruz. Bu ayırdığımız kısımda yeleğin ön kısmını oluşturacak.

Dikişsiz Kolay Yelek Yapımı 8

Dikişsiz Kolay Yelek Yapımı 9

Yine aynı şekilde iğnelediğimiz yere kadar şişimizi geçiriyoruz. Burada da 25 ilmeğimiz şişimizde takılı hale geldi. Buradaki 25 ilmeği arkaya ördüğümüz uzunluk kadar öreceğiz. Yani 26 sıra ördükten sonra diğer kanadın 25 ilmeğini de örmeye başlıyoruz.

Dikişsiz Kolay Yelek Yapımı 10

Dikişsiz Kolay Yelek Yapımı 11

Bu sayede bu 25 ‘er ilmeği de örüp bitirdikten sonra artık yeleğimiz parçaları oluşmuş oldu. Buradan itibaren arka yüzü örmeye devam ediyoruz. Böylelikle örerek parçaları birbirine geçiriyoruz.

Dikişsiz Kolay Yelek Yapımı 12

Dikişsiz Kolay Yelek Yapımı 13

Şimdi de diğer yan parçayı örüyoruz. Yelek tek parça haline geldi. Birleştirdiğimiz parçaları 10 sıra örüyor ve kapatıyoruz. Bu sayede yakamız oluşuyor. Ve yeleğimiz hazır!

Dikişsiz Kolay Yelek Yapımı 14

Dikişsiz Kolay Yelek Yapımı 15

Dikişsiz Kolay Yelek Yapımı 1

Dikişsiz Kolay Yelek Yapımı

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Dikişsiz Kolay Yelek Yapımı”
  1. arelios arias dedi ki:

    me envian variedad pero no se el idioma no me traduce

    1. Ayşe dedi ki:

      turco

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler