Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dantel Yelek Yapımı Anlatımlı

Dantel örneklerinden, dantel motiflerinden çok güzel bir yelek modelleri tarifi hazırladık. Dantel yelek yapımı anlatımlı model şaldan uyarlanmış bir örnek. Etol şal modellerinde kullanılan güzel bir motif ve kenar oyası ile örülmüş bir şalı yelek modeline uyarlayarak örüyoruz. Dantel yelek yapımı anlatımlı model için şemayı inceleyeceğiz. Dantel yelek modellerinden zaman zaman bahsediyoruz. En güzel örnekleri sizlerle paylaşıyoruz. Geçtiğimiz günlerde paylaştığımız askılı yelek yapılışı çok beğeneceğiniz modeller arasında. Kollu örebilirsiniz. Boyunu uzatabilirsiniz. El örgü hırka modelleri olarak örebilirsiniz. Eminim çok güzel olacaktır. Tek parça şal olarak örülmüş modeli şimdi dantel modellerinden güzel bir yelek olarak örelim ve keyifle kullanalım.

Dantel Yelek Yapılışı Örgü

Kare motif ve güzel bir kenar danteli ile örülmüş şık bir yelek. Sizde birçok dantel örneklerinde, şal modellerinde kenar oyaları kullanabilirsiniz. Yelek şaldan uyarlama. Sizde şal modellerini yeleğe çevirebilirsiniz. Çok şık duruyor. Dantel yelek yapımı anlatımlı modelde kol boşluklarını motifleri o kısımda birleştirmeden yapıyoruz. Sizlere önce şal için kullanılan şemayı göstermek istiyorum. Aynı model yelekte de kullanılmış.

Dantel Yelek Yapımı Anlatımlı 2

Dantel Yelek Yapımı Anlatımlı 1

Dantel Yelek Yapımı Anlatımlı

Şalda da duruşu çok güzel. Şimdi yelek olarak örelim. Tek parça halinde kol boşluğu bırakarak örüyoruz. Daha sonra kenar oyasını uyguluyoruz. Dilerseniz farklı bir kenar oyası yapabilirsiniz. Yada kenar oyası örmeden püsküllerle süsleyebilirsiniz yeleğinizi.

Dantel Yelek Yapımı Anlatımlı 3

Dantel Yelek Yapımı Anlatımlı 4

Dantel Yelek Yapımı Anlatımlı 5

Yelek üstteki gibi duruyor. Arka ve ön parçaları yukarıdaki gibi ekliyoruz motifleri. Büyük kare bir motif. Şimdi yeleğin bittiğinde nasıl durduğuna bakalım.

Dantel Yelek Yapımı Anlatımlı 6

Dantel Yelek Yapımı Anlatımlı 7

Kaynak : http://www.360doc.com/content/13/1003/22/9093493_318849748.shtml

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler