Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Ekose Şal Yelek Yapılışı

Tığ işi örgülerden bu sezona damgasını vuracak bir model anlatımı hazırladık. Ekose şal yelek yapılışı. Severek öreceğiniz üzerinizden hiç çıkarmayacağınız örgü yelek modellerinden olacak. Üstelik örmesi de çok kolay. 1 zincir 1 sık iğne örneğiyle örüyoruz. Modeli şemalı olarak hazırladık. 1 zincir 1 sık iğne örneğiyle de birçok farklı model ördük. Şal yelek yapılışı dikdörtgen bir parça şeklinde örülüyor. Kol boşluğu bırakılıyor. Kare kare motif halinde örülen yada tek renk olarak öreceğiniz modellerden. Üzerine sonrasında tığ işi tekniklerinden ilmek kaydırmayla son dokunuşları yapıyoruz. Ekose örgü modelleriyle de birçok paylaşımımız oldu. Orada kullandığımız teknikleri az sonra paylaşacağımız tığ işi yelek modelinde de kullanabilirsiniz. Ekose örgü nasıl yapılır detaylarıyla paylaşmıştık. Orada bulunan teknikte olduğu gibi yeleği örebilirsiniz. Ekose örgü atkı yapılışı yeleğimizde kullanılan teknikle aynı. Tıpkı orada kullanılan teknik gibi örebilir yeleğe çevirebilirsiniz. Atkı olarak da şal olarak da battaniye olarak da örülmeye değer örneklerden. Ekose panço nasıl örülür yine öreceğimiz ekose şal yelek yapılışıyla aynı teknikte. O videoyu da izleyebilir fikir edinebilirsiniz.

Ekose Şal Yelek Nasıl Örülür?

Az önce benzer teknikle yapılmış örgü modellerinden bahsettik. Panço ve atkı aynı az sonra paylaşacağımız ekose şal yelek yapılışı gibi örülüyor. Aynı örnek aynı desenler farklı model uygulamaları. Sizde beğendiğiniz bir örneği farklı örgülerde kullanabilirsiniz. Yelek için 5. 5 mm tığlar kullanabilirsiniz. Bu tığ ölçüsüne uygun ipler seçebilirsiniz. Yeleğin yapılışında aşağıdaki gibi uzun renk geçişli ipler kullanılıyor. Bu tarz ip sanırım şuan için Türkiye’de yok. Benzer ipler tercih edebiliriz.

Ekose Şal Yelek Yapılışı

Yeleğin şemasıyla devam edelim. 1 zincir 1 sık iğneyle renk geçişlerini yaparak beden kısmını 3. şemada olduğu gibi örüyoruz. 2. şemada ana bedeni örmeyi bitirdikten sonra ilmek kaydırma yapıyoruz.

Ekose Şal Yelek Yapılışı 1

Ekose Şal Yelek Yapılışı 2

Ekose Şal Yelek Yapılışı 3

Evet bu kadar yeleğimizden bahsettikten sonra nasıl görüneceğine bakalım. Üzerimizde nasıl duracak hemen görelim.

Ekose Şal Yelek Yapılışı 4

Ekose Şal Yelek Yapılışı 5

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/caron-crochet-blanket-dressing-plaid-shawl-vest/CAC0132-031401M.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler