Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İspanyol Kollu Salaş Bluz

Çok güzel bir model, çok güzel bir tarif. Bu tarifi bizlerle paylaştığı için İlknur Yar arkadaşımıza teşekkür ederiz. Kollardaki renkli kısımlar için evde kalan ipleri değerlendirmek için örebilirsiniz. Yaz kış giyebilirsiniz. Pantolon üzeri, etek üzeri kombinleyerek kullanabilirsiniz. Merserize ipler, pamuklu ipler kullanabilirsiniz. Doğaçlama örüldüğü için modelin tam sayıları yok. Ama siz kendi bedeninize göre zincir çekerek ispanyol kollu salaş bluzu örebilirsiniz. Çok hoş ve çok güzel olmuş. Beden kısmında ve kol kısımlarında bildiğimiz modelleri, teknikleri kullanıyoruz. Bu tekniklerle daha önce örgü örmüştük. Farklı örgüler. Modelden yola çıkarak sizde bildiğiniz tekniklerle böyle bir tığ işi örgü bluz örebilirsiniz. Merserize tığ işi bluz modellerini yaz kış kullanabilirsiniz. Güzel bir kombin önerisini de yine yazı içinde bulabilirsiniz. Örgünün ön kısımlarını 2 parça örerek merserize örgü hırka modelleri yapılışı olarak da örüp kullanabilirsiniz. İlknur Yar arkadaşımız bizlerle daha önce örgü fil tarifi paylaşmıştı. Şimdi ise yeni paylaştığı İspanyol kollu salaş bluzun tarifine geçelim.

İspanyol Kollu Salaş Bluz Nasıl Örülür?

Tığ işi ile ördüğümüz harika bir el örgüsü kazak modelleri. Zincir, trabzanlarla yapılan bir model. Beden için zincir üzerine trabzan örerek yapıyoruz. Kollar için ise farklı tığ işi örneklerini sıralıyoruz. Renk değişimlerini istediğiniz gibi yapabilirsiniz. İspanyol kollu olduğu için kol kısımlarında önce daha çok zincir çekip dirseğe doğru azaltarak modelimizi örüyoruz. Yada modelde olduğu gibi omuz kısmından başlayıp bileğe doğru genişleterek bluzu örebilirsiniz. Böylece ispanyol kol şeklini vermiş olursunuz. Kolun yakından bir fotoğrafını görelim.

İspanyol Kollu Salaş Bluz

İspanyol Kollu Salaş Bluz 4

Kolda V trabzanlar var, normal trabzanlar var. Yakın fotoğraftan inceleyerek örebilirsiniz. Kazağın, bluzun bittiğinde nasıl durduğuna bakalım. Eğer sipariş vermek isterseniz kaynak kısmındaki linkten İlknur Yar’a ulaşabilirsiniz.

İspanyol Kollu Salaş Bluz 1

İspanyol Kollu Salaş Bluz 5

İspanyol kullu bluzun salaş durmasını istiyorsanız kendi bedeninizden bir büyük beden ölçüsünde zincir çekerek başlayabilirsiniz.

İspanyol Kollu Salaş Bluz 2

İspanyol Kollu Salaş Bluz 3

İspanyol kollu salaş bluz yapılışının benzer bir modelini hemen videolu izleyelim.

Kaynak : https://www.instagram.com/ilknuryarr_renklerinkalbi/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler