Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Jile Modelleri

Asimetrik örgü modellerinden harika bir tarif hazırladık. Yarım daire bluz modeli, süveter modelleri, tunik modelleri olarak isimlendirebilirsiniz. Örgü jile modelleri için şema hazırladık. Asimetrik olarak sizlere harika örgüler hazırladık. Benimde en çok beğendiğim modeller arasında tığ işi ile ördüğümüz tığ işi asimetrik yelek modeli yapılışı var. Örüp keyifle kullanabilirsiniz. Yeşil renklerde ördüğümüz merserize yelek ise yaz kış kullanabileceğiniz bir model. Örgü elbise yapılışı ise çocuklarımız için ördüğümüz şık bir model. Degrade örgü modelleri geçtiğimiz sezona damgasını vurdu. Yazın da bırakmıyor aynı şekilde örmeye devam ediyoruz. Genç kızlarınız için onların sevdiği renklerde örebilirsiniz.

Yarım Daire Degrade Örgü Nasıl Örülür?

Tığ işi örgülerden vazgeçemeyenler, yeni örnekleri arayanlar, genç kızlarına yeni model soranlar için harika bir tasarım. Şemayı okuyarak bu modeli rahatlıkla örebilirsiniz. Bu model için sık iğne, trabzan, zincir işlemlerini bilmeniz yeterli. İp olarak ipek keten bir iplik kullanılmış. Benzer tarzlarda yazlık ipler kullanabilirsiniz. İpek, keten, merserize, pamuklu gibi. Tığ olarak ise 2 ve 2,5 mm tığlar kullanılmış. Modeldeki ölçüler göğüs 92 cm, omuz genişliği 40 cm, en uzunluk 85 cm, en kısa nokta ise 50 cm.

Şimdi şemalarımızı görelim.

Örgü Jile Modelleri 4

Örgü Jile Modelleri 5

Örgü Jile Modelleri 6

Örgü Jile Modelleri 7

Örgü Jile Modelleri 8

Örgü Jile Modelleri 9

Çok değişik ve oldukça güzel bir model. Hemen kızlarınıza başlayabilirsiniz. Eminim çok beğeneceklerdir. Bittiğinde nasıl durduğunu merak ediyor musunuz. Hemen incelemeye başlayalım.

Örgü Jile Modelleri 3

Örgü Jile Modelleri 2

Örgü Jile Modelleri 1

Örgü Jile Modelleri

Kaynak : http://www.bianzhirensheng.com/a/28275.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler