Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Elbise Yapılışı

Kızlarımız için şık bir elbise yapımı daha hazırladık. Birkaç gün önce çilek tunik nasıl yapılır paylaşmıştık. Yaza uygun örgü modellerini anlatmaya devam ediyoruz. Örgü örmeyi bırakmıyoruz devam ediyoruz. Şimdi anlattığımız tığ işi örgü elbise modeli yapılışı çok güzel. 4 motiften oluşuyor. Kenarlar asimetrik duruyor. Farklı modeller arıyorsanız tığ işi örgü kız çocuk elbise yapılışını örebilirsiniz. Şapka ve kolye ile bir takım örnek yapabileceğiniz güzel bir modeldi. Yine kızlarınız için kumaş ve örgüyü birleştirerek örgü tütü elbise yapımı yapabilirsiniz. Çok zarif. Üzerini istediğiniz , beğendiğiniz dantel modelleri ile yapabilirsiniz.

Asimetrik Örgü Elbise Nasıl Yapılır?

Kızlarımız için asimetrik çok şık bir elbise yapımı hazırladık. Modelin sizlere önce şemasını vermek istiyorum. Şemada kullanılan semboller zincir ve trabzandan oluşuyor. İşte modelin şeması.

Örgü Elbise Yapılışı

Motifi birbirine son turu yaparken zincir ile ekleyebilirsiniz. 1 motif yapıyoruz. Diğer iki motifi bu ilk yaptığımız motifin sağına ve soluna ekliyoruz. Önce ekleme şemasını görelim. Ve üst kısmını nasıl ördüğümüze dair şemayı.

Örgü Elbise Yapılışı 1

Örgü Elbise Yapılışı 3

Az önce belirtmiştik. 3 motifi ilk yaptığımız motifin sağ ve soluna ekliyoruz. Şemayı uyguladığımızda motif aşağıdaki gibi görünecek. Elbise 4 motiften oluşuyor. 3 motifi resimdeki gibi ekliyoruz. 4. motifi ekleme şemasında üst şemada olduğu gibi ekliyoruz.

Örgü Elbise Yapılışı 4

Örgü Elbise Yapılışı 5

Örgü Elbise Yapılışı 2

Örgü Elbise Yapılışı 6

Elbisenin askıları için aşağıdaki şemayı uyguluyoruz.

Örgü Elbise Yapılışı 9

Anlatım yeterli gelmemiş olabilir. Şimdi aşağıda uygulama yapılmış fotoğrafları gördüğünüzde elbisenin etek kısmının nasıl yapıldığını daha iyi anlayacaksınız. Etek kısmına isterseniz astar geçirebilirsiniz.

Örgü Elbise Yapılışı 8

Örgü Elbise Yapılışı 7

Örgü Elbise Yapılışı 10

Örgü Elbise Yapılışı 11

Örgü Elbise Yapılışı 12

Kaynak : http://www.perchica.ru/post280479251/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler