Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Örgü Kız Çocuk Elbisesi Yapılışı

Kızlarınız için çok güzel bir elbise modeli bulduk. Elbisesi , kolyesi ve şapkasıyla çok güzel bir takım. Daha önce sizlerle örgü emzik tutacağı paylaşmıştık. Orada yaptığımız boncuklarla aynı şekilde yapabilirsiniz kolyeyi. Örgü bebek elbiseleri tığ işi örgüyü sevenler için güzel bir model. Birbirini tamamlayan 3 renk ip ile yapıldı. Şiş örgü modelleri sevenleri unutmuyoruz. Onlar içinde çok güzel örgü elbise modelleri anlatımlı olarak paylaşıyoruz. Şimdi paylaşacağımız elbisenin yapılışını sizlerle şemalı olarak paylaşacağız. Daha önce şemalı anlatımlı paylaşımlarımız olmuştu. Şemada kullanılan terimlerin sizlere ne anlama geldiğini söyleyeceğiz. Kolayca yapacağınızı düşünüyorum. Takıldığınız bir nokta olursa sorabilirsiniz.

Örgü Elbise Modeli Şemalı

Sonbahar renklerinde güzel bir elbise. % 100 pamuklu bir ip ile örülmüştür. 2 mm tığ tercih edilmiştir. Süslemede saten kurdele ve boncuklar tercih edilmiştir. Farklı şekillerde yapılmış örgü çiçek yapılışını sitemizde bulabilirsiniz. Elbiseye boyundan başlayarak yapıyorsunuz. Zincir çekip üzerini şemada verildiği gibi trabzan ile yapıyorsunuz. Şemada halkalar zinciri, uzun çizgiler trabzanı temsil ediyor.

Tığ İşi Örgü Kız Çocuk Elbisesi Yapılışı 2

Köşeler için uygulayacağınız şablon.

Tığ İşi Örgü Kız Çocuk Elbisesi Yapılışı

Elbise kısmı için uygulamanız gereken şablon aşağıdadır. İstediğiniz sırada renk değiştirerek yapabilirsiniz.Tek renk olarak da örebilirsiniz.

Tığ İşi Örgü Kız Çocuk Elbisesi Yapılışı 1

Elbise bittiğinde çok şık oluyor. Bel kısmına saten kurdele ve dekoratif boncuk kullanıyoruz süslemek için. Şapka ve kolyeyi fotoğraflarda gördüğünüz gibi örebilirsiniz. Bittiğinde nasıl görünüyor şimdi onu inceleyelim.

Tığ İşi Örgü Kız Çocuk Elbisesi Yapılışı 3

Tığ İşi Örgü Kız Çocuk Elbisesi Yapılışı 4

Tığ İşi Örgü Kız Çocuk Elbisesi Yapılışı 5

Tığ İşi Örgü Kız Çocuk Elbisesi Yapılışı 6

Tığ İşi Örgü Kız Çocuk Elbisesi Yapılışı 7

Tığ İşi Örgü Kız Çocuk Elbisesi Yapılışı 8

Tığ İşi Örgü Kız Çocuk Elbisesi Yapılışı 9

Kaynak : http://kru4ok.ru/shapochka-i-sarafan-dlya-devochki-raboty-mariny-stoyakinojj/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler