Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Eski Dantelden Uçan Balon Yapılışı

Sandıktan eski dantelleri çıkarma vakti geldi. Dekorasyonumuz için şahane bir çalışma hazırladık. Yepyeni bir kendin yap projesi. Uçan balon yapıyoruz. Bu güzel projeyi çocuklarınızla birlikte de yapabilirsiniz. Eski dantelleri değerlendirme projelerinden çok güzel yeni bir örnek. Eski dantelden uçan balon yapılışı. Daha önce farklı çalışmalarda uçan balonlar yaptık. Yine dantelleri değerlendirmek içinde birçok tasarımlar oluşturduk. Şimdi de dantelleri kolalayarak uçan balona çevireceğiz. Tek renk danteller, renkli dantel ipleriyle yapılmış kolay projelerden. Bebek odası dekorasyonunda, çocuk odası dekorasyonunda kullanabilirsiniz. Tutkalı evde hazırlayabilirsiniz. Tariflerini anlatan birçok video var. Göz atabilirsiniz. Yada hazır polimer çiçek tutkallarını sulandırarak tutkallayabilirsiniz.

Yeni tarif uçan balona geçmeden önce daha önce paylaştığımız farklı model uçan balonlardan bahsetmek istiyorum. Okul öncesi etkinlikleri olarak paylaştığımız renkli uçan balona göz atabilirsiniz. Tatillerde, ödev sonrasında çocuklarınızla birlikte yapabilirsiniz. Tarifine renkli uçan balon nasıl yapılırdan oluşabilirsiniz. Sepetli uçan balon yapımı yine aynı şekilde yapılıyor. Süslemesi ise boyayarak yapılıyor. Son paylaşımımız makrome modellerinden olacak. Mutlaka makrome uçan balon duvar süsü yapılışına göz atmalısınız.

Dantelden Uçan Balon Nasıl Yapılır?

Uçan balon yapılışı için dantel kullanacağız. Hasır ipler veya pamuklu ipler kullanabiliriz. Sepet kısmını da yine dantellerden yapabiliriz. Hasırlardan kutu kaplamaları yaparak sepetler yapabiliriz. Ayrıca balon, tutkal, fırça kullanacağız. Tutkalı karıştırmak için de bir kap.

İlk olarak sizlere ipten uçan balon yapılışını anlatan bir video göstermek istiyorum. Aynı şekilde dantelli tutkallıyoruz. Sonra balonun tepe kısmına danteli koyuyoruz. Sepeti ise aynı şekilde yapabilirsiniz.

Son olarak ise dantellerle yapılmış uçan balon fikirlerini inceleyelim. Çeşit çeşit dantellerle çeşit çeşit uçan balonlar yapabilirsiniz. Eski dantelden yapılan uçan balon projelerinizi sizde bizimle paylaşabilirsiniz.

Eski Dantelden Uçan Balon Yapılışı 2

Eski Dantelden Uçan Balon Yapılışı

Eski Dantelden Uçan Balon Yapılışı 4

Eski Dantelden Uçan Balon Yapılışı 6

Eski Dantelden Uçan Balon Yapılışı 7

Eski Dantelden Uçan Balon Yapılışı 8

Eski Dantelden Uçan Balon Yapılışı 5

Eski Dantelden Uçan Balon Yapılışı 3

Eski Dantelden Uçan Balon Yapılışı 1

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler