Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Oyuncak Şemsiye Yapımı

Amigurumi bebekleriniz için, örgü oyuncak modelleriniz için aksesuar olarak örebilirsiniz. Sizlere tarifini şemalı olarak hazırladık. Takılmadan rahatlıkla örebilirsiniz. Daha önce bu şemayı birçok yerde dantel örnekleri olarak görmüş olabilirsiniz. Bilindik bir örnek. Badem örgü modeli, ananas örgü modeli olarak geçiyor. Birçok yerde özellikle şal modellerinde bu örneği çok kullanıyoruz. Şemsiye için olan aksesuar ayrı olarak satılıyor galiba. Türkiye’de var mı bilmiyorum. Nette satış yapan sitelerde olabilir. Yada büyük hobi marketlerde. Bir araştırmak lazım. Yada tellerden evde kendiniz de yapabilirsiniz. Daha önce sizlere amigurumi şemsiyeli kız yapılışı tarifi hazırlamıştık. Orada sizlere verdiğimiz pdf dosyasında tellerden şemsiye nasıl yapılır resimli olarak bahsediyor. Sizde aynı teknikle yapabilirsiniz. Örgü şemsiye modeli yapılışı hazırlamıştık. Kızlarımız için hazır şemsiyenin üzerine geçirerek yaptığımız çok güzel bir çalışma. Örgü severler bu projeyi çok beğenmişlerdi. Daha fazla örgü projesi, hobi dünyasına ait anlatımlar için mimuu.com ziyaret edebilirsiniz.

Örgü Oyuncak Şemsiye Nasıl Yapılır?

Örgü şemsiye yapımının tarifini sizlere şemalı olarak vereceğiz. Şemada kullanılan sembollerin ne anlama geldiğini de örerken zorlanmamanız için anlamlarını vereceğiz. Daha önce bu örneği görmüş olabilirsiniz. Belki hatta başka modellerde dantel, bluz , şal olarak görmüş olabilirsiniz. Bugün o görüp beğendiğiniz modellerde örgü şemsiye yapıyoruz. Hemen şema ile başlayalım.

Örgü Oyuncak Şemsiye Yapımı 5

Örgü Oyuncak Şemsiye Yapımı 6

Ve orta göbek ve kenar için kullanılan şemalarda daire zinciri , uzun çizgiler trabzanı , kısa çizgiler sık iğneyi temsil ediyor. Şemsiye bittiğinde nasıl göründüğüne bakalım. Daha ayrıntılı bilgi için en altta bulunan kaynak linkinden ulaşabilirsiniz.

Örgü Oyuncak Şemsiye Yapımı

Örgü Oyuncak Şemsiye Yapımı 4

Örgü Oyuncak Şemsiye Yapımı 3

Örgü Oyuncak Şemsiye Yapımı 2

Örgü Oyuncak Şemsiye Yapımı 1

Kaynak : https://www.abc-knitting-patterns.com/1441.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler