Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Alize Etol Şal Yapılışı

Alize iplerle, tiftik iplerle örülmüş alize etol şal yapılışı hazırladık. Şemalı anlatımla çok beğeneceğimiz bir örnek. Alize etol şal yapılışı için batik ipler, tek renk ipler kullanabilirsiniz. Şalda kullanılan kenar oyasında kullanılan örneği daha önce dantel havlu kenarı modellerinde kullanmıştık. Etol şal modelleri istediğiniz uzunlukta, genişlikte örebileceğiniz bir örnek. Kolay şal modelleri ve yapılışlarından. Eğer aklınıza takılan bir konu olursa bizlere sorabilirsiniz. Etol olarak şişle örülmüş güllü etol şal yapılışını da mutlaka deneyebilirsiniz. Tığ işi şal modellerinden çok beğeneceğimiz şalda hangi şemayı kullanacağız, bittiğinde nasıl duracak hadi bakalım.

Kolay Örgü Etol Şal

3 mm tığla uygun iple alize etol şal yapılışı hazırladık. Alize iple veya farklı iplerle örebiliriz. Şalın boyutları 35 cm genişliğinde 160 cm uzunluğunda. Tabi bu ölçüler kullanacağımız ip ve tığ ölçülerine göre şalın boyutları da değişecektir. Şalda kenar oyası için +13 zincir gerekli olacak. Örnek kısmı için ise 71 zincir atılarak başlanmış.

Alize Etol Şal Yapılışı 9

Şema yukarıdaki gibi. Daire zincir, uzun çizgiler trabzan anlamına geliyor.

Alize Etol Şal Yapılışı 7

Yukarıdaki gibi 2 iplik karıştırılarak şal örülmüş. Sizde isterseniz öyle yapabilirsiniz.

Alize Etol Şal Yapılışı 4

Alize Etol Şal Yapılışı 10

Alize Etol Şal Yapılışı 3

Alize Etol Şal Yapılışı 5

Şal yukarıdaki gibi ilerleyecek. Kenar oyasıyla birlikte bütün olarak ilerliyor. Bittiğinde ise çok hoş duruyor. Eğer sizde örmek isterseniz şeması yukarıda. Aklınıza takılan bir konu olursa sormaktan çekinmeyin.

Alize Etol Şal Yapılışı 11

Alize Etol Şal Yapılışı 2

Alize Etol Şal Yapılışı 8

Alize Etol Şal Yapılışı

Alize Etol Şal Yapılışı 6

Alize Etol Şal Yapılışı 1

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/7967

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler