Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dantelden Kase Yapımı Şeması

Eski dantelleri değerlendirerek dekoratif tabak modelleri, kase modelleri yapmıştık. Yine güzel bir dantelden kase yapımı şeması hazırladık. Önce kaseyi şemaya bakarak örüyoruz. Daha sonra ister örgü olarak isterseniz de kase olarak şekillendiriyoruz. Ördüğümüz dantelleri veya daha önceden ördüğümüz ama kullanmadığımız dantelleri sizlere nasıl kase haline dönüştürdüğümüzü göstermeye çalışmıştık. Eski dantellerden kase yapımı için evinizde kendiniz tutkal hazırlayabilirsiniz. Hazır olarak çiçek tutkalı, polimer tutkal gibi ürünler kullanarak yapabilirsiniz. Benim elimde daha önce yaptığım çalışmalardan kalan polimer tutkal var. Onu kullanarak bir kase yapmayı düşünüyorum. Eski dantelden mumluk yapımı da yapabilirsiniz. Çok şık duruyor. Yine dantelleri taş ve incilerle süsleyebilirsiniz. Danteli kase yaparken tutkalı nasıl kullanırım, nasıl yaparım diye düşünüyorsanız daha önce sizlere dantel örgü sepet nasıl yapılır videolu olarak bahsetmiştik. İnceleyerek hem yeni model dantel örebilir hemde onu kase haline dönüştürebilirsiniz. Eski dantellerin geri dönüşümü veya yeni dantellerden kase yapımı olarak yapacağımız güzel bir dantelin şemasına geçelim.

Dekoratif Kase Yapımı

Sehpa örtüsü, dantel yatak odası takımı, kırlent modelleri ve diğer tığ işi örgülerinizde kullanacağınız güzel bir şema. Elinizde böyle dantel modelleriniz varsa kase yapabilirsiniz. Ve evinizin her köşesinde kullanabilirsiniz. Hobi odalarınızda, salonlarda ve diğer tüm alanlarda. Ekmek sepeti olarak kullanabilirsiniz mesela. Anahtarlık olarak kullanabilirsiniz. Hemen şemayı görelim.

Dantelden Kase Yapımı Şeması 10

Şemada uzun çizgiler trabzan, noktalar zincir, + sık iğne anlamına geliyor. Dantelimiz bittiğinde nasıl göründüğüne bakalım.

Dantelden Kase Yapımı Şeması 2

Dantelden Kase Yapımı Şeması

Örtü olarak nasıl durduğunu gördük. Şimdi de kase olarak duruşunu görelim.

Dantelden Kase Yapımı Şeması 9

Dantelden Kase Yapımı Şeması 3

Dantelden Kase Yapımı Şeması 4

Dantelden Kase Yapımı Şeması 5

Dantelden Kase Yapımı Şeması 1

Dantelden Kase Yapımı Şeması 6

Dantelden Kase Yapımı Şeması 7

Dantelden Kase Yapımı Şeması 8

Kaynak : https://handmade-paradise.ru/dekorativnyie-vazochki-kryuchkom-shema/

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Dantelden Kase Yapımı Şeması”
  1. eliane runyo dedi ki:

    Je vous reçois depuis la France, et j’en suis ravi. Vous proposez des choses merveilleuses. Je ne
    regrette qu’une seule chose ; de ne pas voir le diagramme et les explications pour réaliser les modèles.µBRAVO, continuez !!!!!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler