Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Havlu Yapımı Video Anlatımlı

Havlu yapımı anlatımlı çok güzel bir model yapılışı var sırada. Mavi tonları ile yapılmış severek öreceğiniz örneklerden. Orta kısmı pembe olarak örülmüş modelinden bende de var. Havlu yapımı video anlatımlı her renkle öreceğiniz bir örnek. Dantel örneklerinden havlu kenarlarını çok örüyoruz. Tığ işi kenar oyaları anlatımlı model, pike dantel örnekleri olarak da yapılabilir. Çeyizlik havlu kenarı modelleri olarak örülecek çok güzel model. Ağır örnekler seçiliyor bazen. Bazen basit modeller seçiliyor. Birazdan paylaşacağımız model orda diyebiliriz. Zor değil. Biraz örgü biliyorsanız modeli videodan takip ederek rahatlıkla örebiliriz. Laleli havlu kenarı dantel örneği çok zarif bir örnek. Havlu yapımı video anlatımlı modelin detaylarına geçelim.

Havlu Dantelleri Yapımı ve Anlatımı

Tek renk klasik dantel ipleri ile örüldüğünde muhteşem duracak. O şekilde tek renk örüldüğünde çeyizlerde pike olarak örülebilir. Örneklerini görmüştük daha önce. Havlu yapımı video anlatımlı model renkli olarak örüldüğünde de güzel duruyor. Havlu, pike takım olarak örebilir kullanabiliriz.

Havlu Yapımı Video Anlatımlı 1

Model yukarıdaki gibi çok güzel duruyor. Ortasında çarkıfeleği andıran, rüzgar gülünü andıran model. Renkli veya tek renk olarak çalışabileceğimiz kısım. Üst tarafta su taşıyla tamamlanmış kenar oyası. Su taşı kısmında tur sayısını 2 -3 kez artırıp daha geniş oyalar da örebiliriz. Havlu yapımı video anlatımlı olarak hazırlamıştık. Eğer hazırsanız hemen yapılışına geçelim. Havlularımızı, tığımızı, havlumuza uygun iplerimizi hazırlayıp ekran başına geçelim. Videoyu izleyelim oyamızı yapalım.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler