Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Halkalı Havlu Kenarı Yapılışı

Dantel modellerinden halkalarla örülmüş renkli iplerle çeşitlendirilmiş halkalı havlu kenarı yapılışı hazırladık. Havlu kenarlarına, bulaşık bezi kenarlarında, kurulama bezi kenarlarına yapabilirsiniz. Çok hoş çok zarif ve kolay örgülerden. Halkalar örüp örgü çiçek modelleriyle tamamladığımız havlu kenarına geçmeden önce farklı havlu kenarlarına bir göz atalım.

Dantel örneklerini çok eski tarihlerden bu tarafa örüp çeyizlik olarak kullanıyoruz. En güzel modelleri örüyoruz. Mesela ilk paylaştığımız andan itibaren çok sevilen bir örneğimiz var. Yonca örneği dantel havlu kenarı yapılışı. 3 yapraklı yoncalar havlu kenarlarında pike kenarlarında çok güzel duracak. Dantel havlu kenarı örneği yapımı için anlatıma geçip detayları öğrenelim.

Halkalı Havlu Kenarı Nasıl Yapılır?

Plastik halkaları örgülerimizde kullanmayı çok seviyoruz. Onlarla ördüğümüz örgüler hepsi aynı boyda olduğu için daha düzgün duruyor. Üzerine eşit sayıda sık iğne yapıyoruz. İç halka genişliği de aynı olduğu için duruşu zarif oluyor. Birazdan videoda halkalı havlu kenarı yapılışını izleyerek öğreneceğiz. Aynı modelin ise 2 farklı renkle örülmüş örneğini de göreceğiz.

Halkalı Havlu Kenarı Yapılışı

 Çok güzel görünüyor değil mi. Şimdi anlatıma geçip bu güzel zarif örneğin yapılışını öğrenelim. Halkalı havlu kenarı yapılışı yayında. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler