Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Bustiyer Yapımı

Çok şık, çok kolay örgü bustiyerler. Yazın en güzel modası. Yaz için mükemmel bir seçim. Sahilde giyebilirsiniz. Akşamları dışarı çıkarken giyebilirsiniz. Bu basit model yaz için gerekli aksesuarlar için yardımcı olacaktır. Yazlık örgü modelleri arasına örgü bluz modeli yapılışını da ekleyebilirsiniz. Şimdi anlatacağımız model gibi onun yapılışı da çok kolay. Yazlık kalp bluz modelini de yapabilirsiniz. File örgü yazlık bluz modelini da yapabilirsiniz. Penye ip kullanabilirsiniz. Merserize ipler kullanabilirsiniz. Çok şık bir model.

Örgü Bustiyer Nasıl Yapılır?

Malzemeler

 • Elastik iplik – Nako Comfort Stretch
 • 2 mm tığ
 • Makas

Ön kısmı için 41 zincir çekerek başlayalım. Zincir sayısını bedeninize göre ayarlayabilirsiniz. Daha sonra 2. turda zincirler üzerine trabzan yaparak örelim. 10 sıra boyunca aynı şekilde örelim. Sonra kenar kısımlarından 36 tur olacak şekilde eksilterek örelim.

Örgü Büstiyer Yapımı 6

Sırt kısmı için resimde gördüğünüz gibi yandan başlayarak 4 trabzan yapalım. 2 zincir çekip 2 trabzan atlayıp 3. trabzana trabzan ile batarak kutucuk yapalım. Aynı şekilde bir kutucuk daha yapalım. 4 trabzan yapalım. Ve tekrar 2 kutucuk yapalım. 4 trabzan yapıp turu bitirelim.

Örgü Büstiyer Yapımı 5

Aynı modeli örgünün ortasından resimde gördüğünüz gibi dik bir şekilde örelim.

Örgü Büstiyer Yapımı 4

Ön kısım için de yine aynı örnekten resimdeki gibi örelim.

Örgü Büstiyer Yapımı 2

Güzel görünüyor öyle değil mi.

Örgü Büstiyer Yapımı 1

Örgü Büstiyer Yapımı 3

Örgü Büstiyer Yapımı

Kaynak : http://beautifulcrochetstuff.com/crochet-halter-top-free-pattern/

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Örgü Bustiyer Yapımı”
 1. Büşra dedi ki:

  10sira boyunca trabzan yaparak devam edelim demissiniz bir yazımhatasi olabilir mi acaba?çünkü 10 sıra yaparsam kare olacak yardım ederseniz sevinirim teşekkürler şimdiden

  1. Melek dedi ki:

   Merhaba. İlk başlangıç kısmından bahsediyorsunuz galiba. Evet önce dikdörtgen bir paça oluyor. Sonra kenarlardan eksiltmeye başlıyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler