Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Motifli Bluz

Örgü yelek modellerine şahane bir örnek hazırladık. Dantel örneklerinden hazırlanmış şahane bir yelek. Dantel modellerinde kullandığımız motiflerle örgülerde çok güzel duruyor. Örgü yelek modellerinde, örgü hırka modellerinde, yazlık örgü modelleri ve yapılışlarında çok kullanıyoruz. Bugün yazlık örgülerde yelek modellerinde kullandığımız tariflerden bahsedelim. Motifli bolero yelek yapılışı uzunluklarını istediğimiz gibi ayarlayarak öreceğimiz örneklerden. Dantel motifli yelek yapılışı merserize iplerle örebileceğimiz tariflerden. Son olarak ise tığla yazlık örgü yelek yapılışından bahsedelim. Sonra daha fazlası için önceki içerikleri inceleyebilirsiniz. Şimdi yeni modelimizin anlatımına geçelim. Tığ işi motifli bluz anlatımı hemen altta.

Motifli Bluz Yapılışı

Büyük beden için örülmüş bir şahane bir yelek. Çeviriden yanlış anlamadıysam 50 beden için örülmüş. Yazlık bluz modelinde kullanılan dantel örneğini dilerseniz farklı tasarımlarınızda kullanabilirsiniz. Masa örtüleri, runner modelleri yapabilirsiniz. Hırkalarda, yeleklerde kullanabilirsiniz.

Tığ İşi Motifli Yelek

Tığ İşi Motifli Yelek 1

Bluzumuzda kullanacağımız dantelin şeması yukarıdaki gibi. Motif sayılarını ayarlayarak daha küçük bedenler içinde örebilirsiniz. 1,5 mm tığla, pamuklu iplerle örülmüş bir bluz. Motiflin yaklaşık boyutu 10 cm civarında. Tabi bu ölçüler kullanılan ipin kalınlık ve inceliğine göre değişecektir.

Şemada eğer aklınıza takılan bir konu olursa yorum kısmından bizlere ulaşabilirsiniz. Şemada daire zincir, + sık iğne, uzun çizgi trabzanlar anlamına geliyor. Son olarak ise tığ işi motifli bluz bittiğinde nasıl görünecek inceleyelim.

Tığ İşi Motifli Yelek 2

Tığ İşi Motifli Yelek 3

Tığ İşi Motifli Yelek 4

Kaynak : https://www.circulo.com.br/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler