Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dantel Kar Tanesi Modeli Yapılışı

Merhaba arkadaşlar. Bazı bölgelere kar yağdı. Bizde dantel kar tanesi  yapılışı gösterelim dedik. Daha öncede sizlere çeyiz hazırlığında olanlara, dantel örmek isteyenlere çok güzel modeller yayınlamıştık. Dantel kenar oyası ve dantel salon takımı modeli anlatmıştık. Onlarda sizler tarafından çok beğenildi. Daha fazlasını örgü modelleri başlığı altında bulabilirsiniz.

Dantel Kar Tanesi Nasıl Yapılır ?

Dantel kar tanesi yapımı için dantel iplik, makas  ve tığa ihtiyacımız olacak. Renkli ipliklerle de örebilirsiniz. Dantel kar tanesi motifi resimli anlatımlı olarak sizlere sunacağız.

Dantel Kar Tanesi Modeli Yapılışı 4

İlk olarak 6 zincir çekip halka oluşturuyoruz.

Dantel Kar Tanesi Modeli Yapılışı 1

3 zincir çekip hemen yanına ikili trabzan yapıyoruz. Tekrar 3 zincir çekiyoruz ve 2 tane trabzan yapıyoruz. Aynı işlemi 4 kez daha tekrar ediyoruz.

Dantel Kar Tanesi Modeli Yapılışı

Tekrar 3 zincir çekerek bu tura başlıyoruz. Hemen yanına ilk yuvanın içine 3 trabzan daha yapıyoruz. Tekrar 3 zincir çekiyoruz. Diğer yuvaya 4 trabzan yapıyoruz. Aynı işlemi sıra sonuna kadar diğer yuvalar içine de yapıyoruz.

Dantel Kar Tanesi Modeli Yapılışı 6

Bu turda 3 zincir çekiyoruz ilk yuvaya trabzan ile batıyoruz. Tekrar 3 zincir çekiyoruz. Ve bir önceki turda yaptığımız 4 trabzanın üzerine yine 4 tane trabzan yapıyoruz. Aynı işlemi sıra sonuna kadar tekrar ediyoruz.

Dantel Kar Tanesi Modeli Yapılışı 2

5 zincir çekiyoruz. Bir önceki turda yaptığımız bir trabzan üzerine 4 trabzan yapıyoruz.  Tekrar 5 zincir çekip önceki turda yaptığımız 4 trabzan üzerine yine 4 trabzan yapıyoruz. Son ilmekleri birlikte örüyoruz. Sıra sonuna kadar aynı işlemi yapıyoruz.

Dantel Kar Tanesi Modeli Yapılışı 3

5 zincir çekiyoruz. İlk yuvanın içine sık iğne ile batıyoruz. Daha sonra tekrar 5 zincir çekip bir önceki turda tek trabzan üzerine yaptığımız 4 trabzanın üzerine tekrar 4 trabzan yapıyoruz. Yalnız son ilmekler birlikte çekilecek. 3 zincir çekip trabzanların tepesine batıyoruz. Tekrar 5 zincir çekip önümüzdeki yuvaya sık iğne ile batıyoruz. Yine 5 zincir çekip bir önceki turda son ilmekleri beraber ördüğümüz trabzanlar üzerine 1 trabzan yapıyoruz. 3 zincir çekip trabzanın tepesine batıyoruz. Aynı işlemi sıra sonuna kadar tekrar ediyoruz. Böylelikle kar tanesi motifimiz bitmiş oluyor.

Dantel Kar Tanesi Modeli Yapılışı 5

Bu motifleri birleştirerek dantel salon takımı örebilirsiniz. Sıralı olarak birleştirerek üzenine trabzanlar yaparak dantel havlu kenarı örebilirsiniz. Veya tek olarak bırakıp dantel bardak altlığı olarak örebilirsiniz. Musmutlu günler dilerim.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler