Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yepyeni Zikzak Örgü Modeli Yapılışı

Tığ işi örgülerden yepyeni bir model daha. Sırada yepyeni zikzak örgü modeli yapılışı var. Özelikle çeyizlik örgü modellerinde kullanacağınız süper bir örnek. Örgü yelek modelleri, örgü şal modelleri, dantel runner modelleri, örgü paspas modelleri yapabilirsiniz. Örgü amerikan servis modelleri yapabilirsiniz. Muhteşem bir örnek. Renk renk örerek bebek battaniyesinde kullanabilirsiniz. Genelde zikzak örgü modellerini bebek battaniyesi yapılışında kullanıyoruz. Ama birazdan paylaşacağımız model yelek, şal gibi modelleri örmek içinde uygun. Çok zarif dantel örneklerinden.

Bu paragrafta zikzak örgülerle neler örmüşüz ondan bahsedelim. Battaniye dışında da çok güzel modellerin tasarımında kullanıyoruz. Mesela örgü puf modelleri örüyoruz. Güzel bir pufun yapılışına zikzak örgü puf yapılışından ulaşabilirsiniz. Elinizde olan iplerle çok güzel örgü puf modelleri örebilirsiniz. Zikzak örgülerle kilimler, paspaslar örebilirsiniz. Mesela penye ip paspas modellerinde zikzak örnekleri kullanmıştık. Yapılışına ise zikzak örgü kilim yapılışından ulaşabilirsiniz. Fıstıklı zikzak örgü modeli yapılışı yelek, battaniye, şal, runner, bebek örgüleri gibi birçok modelde kullanılabilir. Hazırsanız yabancı örgü modellerinden olan yepyeni zikzak örgü modeli yapılışına geçelim.

Yeni Zikzak Örgü Modeli Nasıl Örülür?

Örgüye yeni başlayanların da kolaylıkla yapacağı muhteşem bir model. Pamuklu iplerle, alize iplerle çok güzel modeller örebiliriz. Yelek ve şallarda çok güzel durur. Runner muhteşem olur. Kolay bir örnek. Duruşu da muhteşem. Fıstıklı, deniz kabuklu zikzak örgüleri andırıyor. Deniz kabuklarını oluşturan trabzanlı kısımları farklı örgülerde de görmüş olabilirsiniz. Benzer bir dantelin yapılışından modelim vardı. Sizde mutlaka görmüşsünüzdür.

Örnek için 6 ve 1 trabzan yaparak  başlıyoruz. Sonrasında ise ortaya aşağıdaki gibi bir model çıkıyor.

Yepyeni Zikzak Örgü Modeli Yapılışı

Yepyeni Zikzak Örgü Modeli Yapılışı 1

Yepyeni Zikzak Örgü Modeli Yapılışı 2

Yepyeni Zikzak Örgü Modeli Yapılışı 3

Çok şık çok güzel çok zarif değil mi. O halde hemen videoya geçelim ve yepyeni zikzak örgü modeli yapılışını öğrenelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler