Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Zikzak Örgü Puf Yapılışı

Örgü Puf modellerimiz arasına yepyeni bir örnek daha ekliyoruz. Bu modelleri örgü modellerini araştırırken görmüş olabilirsiniz. Bende çok görmüştüm. Sonra yapılışını merak ettiğim için araştırmaya başladım. Araştırmalarım sonucu sonunda yapılışını buldum. Çok kolaymış. Beğendiğiniz zikzak battaniye modellerini bu pufun yapılışında kullanabilirsiniz. Daha önce birçok zikzak battaniye modelleri yapılışı anlatımlı olarak vermiştik. Burada yine dana önce anlattığımız modellerden şemalı bir anlatım vereceğiz. Sizler beğendiğiniz şemaları , daha önce ördüğünüz uygun olan örnekleri kullanabilirsiniz. Farklı şekilde yapılmış puf modelleri arıyorsanız çok örülen , tarifi bize çok sorulan ve sonunda video çekmeye karar verdiğimiz videolu örgü puf yapılışında temel teknikleri görebilirsiniz.  Penye ipten tığ işi örgü puf yapımı da çok güzel bir model. Evde kalan ipleri değerlendirmek içinde iyi bir proje. 2016 örgü puf modelleri olarak bir galeri hazırlamıştık. Orada ise daha çok model var. Renk renk örülmüş uygulamalar var. Beğendiklerinizi ev dekorasyonunuz için örebilirsiniz. Şimdi ise daha önceki modellerimiz arasına yeni bir örnek olan zikzak örgü puf yapılışını ekliyoruz. Hazırsanız başlıyoruz.

Zikzak Örgü Puf Nasıl Yapılır?

Önce kullanabileceğiniz, örebileceğiniz bir model şeması ile başlayalım. Puf olarak , yastık , kırlent olarak kullanacağınız bir model.

Zikzak Örgü Puf Yapılışı 3

Sayıları 16 + 1 + 3 zincir çekerek başlayabilirsiniz. Anlatacağımız modelde 214 zincir çekilerek başlanmış. Ve şema uygulanmış. Zincir sayılarını kullanacağınız zikzak modeline göre belirleyebilirsiniz.

Zikzak Örgü Puf Yapılışı 10

Şemayı uygulayarak resimdeki gibi ördük.

Zikzak Örgü Puf Yapılışı 4

Şimdi uçlarını dikerek birleştiriyoruz.

Zikzak Örgü Puf Yapılışı 5

Ağız kısmında bulunan zikzakları dikerek birleştiriyoruz.

Zikzak Örgü Puf Yapılışı 6

Zikzak Örgü Puf Yapılışı 7

İçine elyaf doldurup kapatıyoruz.

Zikzak Örgü Puf Yapılışı 8

Ve puf hazır. İster puf ister yastık. Boyutlarını istediğiniz gibi belirleyebilirsiniz.

Zikzak Örgü Puf Yapılışı

Zikzak Örgü Puf Yapılışı 1

Zikzak Örgü Puf Yapılışı 2

Zikzak Örgü Puf Yapılışı 9

Kaynak : http://crochet.modnoevyazanie.ru.com/vyazanie-dlya-interera/dekorativnaya-podushka-kryuchkom-uzorom-zigzag/

Benzer İçerikler
3 thoughts on “Zikzak Örgü Puf Yapılışı”
 1. Nejla dedi ki:

  Merhabalar böyle saçma sapan reklamları neden alıyorsunuz? Sizi severek takip ediyordum ama reklamı görünce şok oldum. Bu milletin başka derdi yokmuş gibi…yazık!!

  1. Ayşe dedi ki:

   Merhaba Nejla hanım, şuan için bir tek sizden geliyor böyle bir bilgi. Kitle takip reklamları olabilir. Yani telefon/bilgisayar ile eski gezilen sitelerden kaynaklanabilir. Çünkü bizim çalıştığımız network google dır. Bizden kaynaklı bahsettiğiniz tarzda reklamlar çıkmaz.

 2. LILIANA MABEL dedi ki:

  MUUY BELLOS LOS TRABAJOSS!!!GRACIAS!!!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler