Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

El Örgüsü Kırlent Yastık Örnekleri

Kırlent modellerinden çiçekli bahar gibi bir örnek. Cıvıl cıvıl bir kırlent. Yine artık ipleri değerlendirebileceğiniz bir proje. Çiçekleri birçok yerde kullanabilirsiniz. Örgü saç bandı örüp üzerini süslemek için kullanabilirsiniz. Bebek yelek modelleri örüp üzerini çiçeklerle süsleyebilirsiniz. Battaniye modellerini süsleyebilirsiniz. Şapka modellerini süsleyebilirsiniz. Bugün ekose desenli bir kırlenti süslemede kullanıyoruz. Papatyalı zikzak örgü yastık yapılışı papatyalı bir aplike ile süslediğimiz bir kırlent. Güllü yuvarlak yastık yapılışı ise örgü gül modelleri ile süslediğimiz bir yastık. El örgüsü kırlent yastık örnekleri pembe tonlarında bir yastık. Balkonlarda, teraslarda, çocuk odalarında ve evin her köşesinde kullanabileceğiniz bir yastık. Hadi yapılışına geçelim.

Dekoratif Örgü Yastık

Örgü yastık modellerinden çiçekli çok güzel bir örnek. Çiçek ve yaprakları az önce farklı örgülerinizi süslemede de kullanabileceğinizi söylemiştik. Şimdi önce çiçeklerimizin şemasını görelim.

El Örgüsü Kırlent Yastık Örnekleri 4

Çiçeğimizin ve yaprağımızın şeması bu şekilde. Ördüğünüz bir şapkayı, bebek yeleğini, hediye paketlerinizi süsleyebilirsiniz. Çiçeklerin ve yaprağın yapılışı oldukça kolay. Her zaman olduğu gibi x sık iğne, o zincir anlamına geliyor. Uzun çizgi ise trabzan.

El Örgüsü Kırlent Yastık Örnekleri 2

Yastağımızın kenar şeması ise aşağıdaki gibidir.

El Örgüsü Kırlent Yastık Örnekleri 1

Ve şimdide yastığın ana şemasını görelim.

El Örgüsü Kırlent Yastık Örnekleri 3

Sıra geldi pdf dosya şeklinde yapılışını incelemeye.

el örgüsü yastık kırlent örnekleri pdf

Yapılışının tüm aşamalarını inceledik. Şimdi kırlent bittiğinde nasıl göründüğüne bakalım. Çiçekler ile, rengi ile içinizi açacak çok güzel bir çalışma.

El Örgüsü Kırlent Yastık Örnekleri 2

El Örgüsü Kırlent Yastık Örnekleri

El Örgüsü Kırlent Yastık Örnekleri 5

Kaynak : https://byclaire.eu/byclaire-friends-patroon-12/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler