Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Motif Yapımı

Çanta modellerinde, battaniyelerde, kırlentlerde kullanabilirsiniz. Çok güzel ve kolay bir örnek. Her zaman kullandığımız bir model. Üzerine bu kez kat kat yaprakları olan bir çiçek yapıyoruz. Motif yapımını daha sonra istediğimiz örgüde kullanıyoruz. Bu güzel motifle çok güzel renk renk kırlent modelleri oluyor. Evde kalan ipleri değerlendirmek içinde çok güzel bir fikir. Az önce bahsettiğim kırlent modeline renkli gül kırlent yapılışından ulaşabilirsiniz. Benzer ama farklı teknikle örülmüş bir örnek. Güllü bebek battaniyesi yapılışı videolu anlatımlı örnekte benzer güllü bir model. Tığ işi katmerli gül yapımı ile de hırkalar, battaniyeler, kırlentler örebilirsiniz. Daha önce örneklerini paylaşmıştık. Daha çok anlatımlı model için tığ işi motif örnekleri için mimuu.com ziyaret edebilirsiniz. Hazırsanız hemen başlayalım motif yapımına.

Motif Modelleri

Motif yapımını örgü çanta modellerinde kullandık. Sizler istediğiniz örgü modelinde kullanabilirsiniz. Tığ işi ile yapılmış bir örnek. Beğendiğiniz ipleri kullanabilirsiniz. Kırlent, battaniye gibi modellerde daha çok bebe yünleri, merserize iplikler, pamuklu iplikler kullanılıyor. Tığ olarak da 2 – 3.5 mm arası tığlar kullanılıor. 5 mm tığ kullananlar da var. Sizler kullanacağınız ipe göre tığ ölçünüzü belirleyebilirsiniz.

Motife 4 zincir çekip halka oluşturarak başlıyoruz. Halka içine 4 yuva olacak şekilde 3 trabzan 2 zincir ile dolduruyoruz.

Motif Yapımı 2

Motifin kalan kısımlarını aşağıdaki gibi tamamlayalım.

Motif Yapımı 4

Motif Yapımı 3

Motif Yapımı 5

Şimdi de çiçekleri yapma zamanı. Farklı renkte bir ip alıyoruz ve aşağıdaki adımları takip ediyoruz. Her turu ayrı renkte yapıyoruz. Dilerseniz aynı renklerle de yapabilirsiniz.

Ve aynı motifle yapılmış bir çanta örneği.

Motif Yapımı 16

Motif Yapımı 15

Kaynak : https://www.girliescrochet.com/flower-granny-square.html

Benzer İçerikler
One thought on “Motif Yapımı”
  1. Adriana dedi ki:

    ficou muito lindo crocê!!!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler