Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Fotoğraf Baskılı Battaniye Nasıl Yapılır?

Çok sevdiğimiz fotoğraflarla harika bir çalışma hazırladık. Şahane bir hediyelik fikirler olarak da tasarlayabilirsiniz. Battaniyeler, yatak örtüleri, kırlentler yapabilirsiniz. Tişörtler üzerine baskılar yapmıştık daha önce. Bu kez kendi fotoğraflarımızı kumaş üzerine aktarıyor ve en özel anları ölümsüz hale getiriyoruz. Bebek battaniyesi olarak da düşünebileceğiniz bebeğinizin, sevimli hayvanların oluşturduğu bir battaniye yapabilirsiniz. Fotoğraf baskılı bebek battaniyeleri çok güzel olacaktır. Birazdan örneklerini göreceğiz. Yine aynı tekniklerle yapabilir ve tişörtlerinizin üzerine de baskılar yapabilirsiniz. Dıy tişört üzerine kolay baskı yapılışı önceki yazılarımız arasında. Değişik bir tasarım olsun isterseniz mum boya ile tişört üzerine baskı nasıl yapılır paylaşmıştık. İnceleyerek tişörtleriniz üzerine baskı yapabilirsiniz.

Fotoğraf Baskılı Battaniye Yapılışı

Sevdiğimiz fotoğraflarla bize özel, kişiye özel battaniyeler yapabiliriz. Fotoğraf baskılı battaniye nasıl yapılır aşamaları ile başlayalım. Güzel bir fikir. Fotoğrafları kumaş üzerine yazdırabiliyoruz. Ve daha sonra bu kumaşları battaniyeye çevirebiliyoruz. İşe önce fotoğrafları seçerek başlıyoruz.

  • Döner kesici makas ( yoksa normal makas)
  • Kesme matı ( şart değil)
  • Ütü
  • Toplu iğne
  • Dikiş makinesi
  • Seçtiğimiz fotoğraflar
  • Yazıcı
  • Transfer baskı kağıdı
  • Battaniye için kumaşlar

 

Fotoğraf Baskılı Battaniye Nasıl Yapılır? 41

Kullanacağımız battaniyenin boyutlarına göre kumaşı belirleyelim. Daha sonra yine fotoğraf sayılarını belirleyerek işe başlayalım. Fotoğraflar albümden ise bilgisayara aktaralım. Gerekli düzenlemeleri, boyutlandırmaları yapalım fotoğraflar üzerinde. Fotoğrafları kumaşlar üzerine aktaracağımız için boyutlandırma yaparken dikiş paylarını vermeyi unutmayalım. Battaniyede fotoğrafları nasıl istiyorsanız yazıcıdan da çıktıyı o şekilde almalıyız. Mükemmel görünmeli. Tüm ayarlamaları yaptıktan sonra baskı kağıdını yazıcıya doğru şekilde yerleştirelim. Ve çıktıyı alalım. Transfer baskı kağıdı üzerinde yazan talimatlara göre fotoğraf çıktılarını alalım.

Fotoğraf Baskılı Battaniye Nasıl Yapılır? 14

Bebek battaniyesi için kumaşı yıkayalım ütüleyelim. Veya tişörtümüzü yıkayalım. Ütüleyelim. Fotoğrafların en iyi şekilde görünmesi için açık renkli kumaşlar seçebilirsiniz. Transfer kağıdı üzerinde yazan talimatlara göre kumaşların üzerine fotoğraflarımızı aktaralım.

Fotoğraf Baskılı Battaniye Nasıl Yapılır? 30

Yarım saat kadar kuruması için bekleyelim. Daha sonra battaniyeyi hazırlamaya başlayalım. En altta dondurucu kağıdı ile fotoğraf baskı yapımının aşamalarını izleyebilirsiniz.

Fotoğraf Baskılı Battaniye Nasıl Yapılır? 9

Fotoğraf Baskılı Battaniye Nasıl Yapılır? 40

Fotoğraf baskılı battaniye nasıl yapılır adımları ile inceledik. Şimdi bu tekniklerle yapılmış battaniye örneklerine bir göz atalım. Netten seçtiğiniz birçok fotoğraf ile battaniyeler, tişörtler yapabilirsiniz.

 

 

Kaynak : https://fixthephoto.com/ho

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler