Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi İki Renkli Motif Yapılışı

Tığ işi örgüler ile devam ediyoruz. Tığ işi iki renkli motif yapılışı hazırladık. Kolay ve gösterişli modellerden. Bebek battaniyesi modellerinde veya tığ işi dekor ürünlerinde kullanacağınız bir motif. Örgü yastık modellerinde kullanabiliriz. Örgü hırka modellerinde kullanabiliriz. Örgü paspas modellerinde kullanabiliriz. Örgü modelleri ve yapılışlarında birçok yerde kullanabileceğimiz bir örnek. Mimuu.comda hep yeni görülmemiş modelleri yayınlamaya anlatımlarını hazırlamaya çalışıyoruz. Örgü modellerinde yeni modeller hepimizin beğeneceği detaylı anlatımlı modeller. Bebek battaniyesi örgü modelleri yapılışı için de kullanılabilecek örnek. Trabzanlarla, zincirlerle yapılan tarif.  3 farklı renkle yapılmış örneğini de göreceğiz. Sizde sevdiğiniz renklerle tığ işi iki renkli motif yapılışını örebilirsiniz. Hadi yapılışına geçiyoruz.

Tığ İşi İki Renkli Motif Yapılışı

İki Renkli Motif Nasıl Örülür?

Arada bulunan siyah renkli iplerde batik ipler, ebruli ipler, renkli ipler kullanabilirsiniz. Beyaz ana renk ve arada kullanılan ebruli iplerle çok güzel duracak bir motif olacak. Bebe yünleri, akrilik ipler, yünlü karışımlı ipler, pamuklu ipler gibi birçok çeşitle örebiliriz. Yine tur sayılarını artırarak veya azaltarak motif büyüklüklerini ayarlayabiliriz.

Tığ İşi İki Renkli Motif Yapılışı 1

3 farklı renkle örülmüş farklı boylarda yapılmış 3 güzel motif. Öreceğimiz örgülere göre motif büyüklüklerini ayarlayabiliriz. Kare kare motifleri birbirine ekleyerek yapabiliriz. Ayrıcı tek bir motif olarak da battaniyelerde kullanabiliriz. Paspaslarda kullanabiliriz. Aklıma gelen fikirler bu şekilde. Sizlerinde fikirleriniz varsa bizlerle yorum kısmından ulaşabilir paylaşabilirsiniz. Tığ işi iki renkli motif yapılışı için hemen anlatıma geçelim. Keyifle örgülerimizde kullanalım.

 

Kaynak : https://www.instagram.com/crochet_varusha/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler