Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Bebek Battaniyesi Örgü Modelleri Yapılışı

Tığ işi bebek battaniyesi örgü modelleri anlatımlı. Motifli örgülerle devam ediyoruz. Sadece bebek battaniyesinde değil farklı örgü modelleri ve yapılışlarında da kullanabileceğiniz bir örnek. Şal modelleri, hırka modelleri, yelek modelleri örülebilir. Örgü kırlent modelleri örülebilir. Bebek battaniyesi olarak örmek istediğiniz de eğer elinizde parça ipleriniz varsa onları değerlendirmek için örebilirsiniz. Atıl duran iplerden kurtularak güzel bir battaniye örmüş oluruz. Bebek battaniyelerinin en güzellerini parça iplerinizle örerek tamamlayabilirsiniz. Tığ işi bebek battaniyesi motif modeli severek öreceğiniz örgülerden olacak. Sizlerin seveceği bir güzel bebek battaniyesi yapılışı tavsiyesi ile devam edelim. Daha sonra ayrıntıları ile yeni modelimizin yapılışına geçelim. Başak desenli bebek battaniyesi örülüşü en keyifli örgülerden. Aynı örgü ile örgü etek, şort, lif modelleri gibi örgülerde örebiliriz. Şimdi gelelim bebek battaniyesi örgü modelleri yapılışı detaylarına.

Bebek Battaniyesi Örgü Modelleri Yapılışı 12

El Örgü Bebek Battaniyesi Yapılışı

3 mm tığla herkesin kolaylıkla örebileceği bir model. Bebek battaniyesi örgüye yeni başlayanların da yapabileceği bir model. Ana renk olarak krem rengi ve gri renk ile yapılmış örneklerini göreceğiz. Böylelikle renk seçiminde bizlere fikir vermiş olacak. Bizde daha kolay karar verebileceğiz.

Battaniyemizin ölçüleri 96 x 88 cm ebatlarında. Bu ölçülerimiz kullanılan iplerin kalınlıklarına, tığ ölçülerine göre değişecektir. Bunu unutmayalım.

Bebek Battaniyesi Örgü Modelleri Yapılışı 10

Motifin şemasını ve nasıl eklendiğini inceleyelim. Motifleri birbirine iğne ile dikerek birleştirebiliriz. Son turu örerken birleştirebiliriz.

Bebek Battaniyesi Örgü Modelleri Yapılışı 9

Bebek Battaniyesi Örgü Modelleri Yapılışı 7

Kolay bir motif. Eğer aklınıza takılan bir konu olursa bizlere çekinmeden sorabilirsiniz. Elimizden geldiğinde hemen yanıtlamaya çalışıyoruz.

Bebek Battaniyesi Örgü Modelleri Yapılışı 11

Bebek Battaniyesi Örgü Modelleri Yapılışı 4

Bebek Battaniyesi Örgü Modelleri Yapılışı 5

Bebek Battaniyesi Örgü Modelleri Yapılışı 3

Bebek Battaniyesi Örgü Modelleri Yapılışı 8

Bebek Battaniyesi Örgü Modelleri Yapılışı 6

Bebek Battaniyesi Örgü Modelleri Yapılışı

Bebek Battaniyesi Örgü Modelleri Yapılışı 1

Bebek Battaniyesi Örgü Modelleri Yapılışı 2

Şimdi tüm merakları giderelim. Yabancı da olsa modelimizi anlatan güzel video ekleyelim. Videoda aşamalar detayları ile verilmekte. Hadi izleyelim. Daha sonra istediğimiz örgümüzde kullanalım.

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/8268

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler