Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Oklava Örgü Battaniye Yapılışı

Çok güzel bir battaniye tarifi var sırada. Oklava örgü battaniye yapılışı. Duruşu çok güzel bir model. Oklava örgü battaniye yapılışında kullandığımız deseni birçok örgü modelinde kullanıyoruz. Şal modellerinde, atkı modellerinde, yelek modellerinde kullanıyoruz. Bugünde bebek battaniyesinde kullanıyoruz. Yapılışı kolay bir örnek. Oklava yerine cetvel, karton kullanabilirsiniz. Amaç ilmeklerin eşit uzunlukta olması. O yüzden sadece oklava ile değil belli bir genişlikte olan her şeyle örebilirsiniz. Oklava örgü modeli yazlık dantel bluz yapımı çok güzel bir örnek. Yine battaniyede, şalda kullanabilirsiniz. Oklava örgü boyunluk modeli yapılışı da yine battaniye olarak da kullanabilceğiniz bir örnek. Şimdi sıra yeni modelin tarifinde. Aslında bildiğimiz battaniyeye uyarladığımız bir örnek.

Kolay Battaniye Modelleri

Oklava örgü battaniye yapılışını sizlere kullandığımız örneğin tarifini videolu olarak hazırladık. Battaniye kenar oyası için örümcek yapabilirsiniz. Veya yine farklı renkte oklava örneğini yapabilirsiniz. Veya bildiğiniz sevdiğiniz bir model varsa kenar oyası modelleri olarak onu da kullanabilirsiniz.

 Oklava Örgü Battaniye Yapılışı 2

Battaniye çok güzel görünüyor. Zincir çekiyoruz istediğimiz uzunlukta ve zincirler üzerinden ilmek çıkartarak battaniyenin modelini oluşturmaya başlıyoruz. Artık ipleri değerlendirmek içinde bu modeli kullanabilirsiniz. Çizgi çizgi battaniye örnekleri örebilirsiniz.

Oklava Örgü Battaniye Yapılışı 1

Oklava Örgü Battaniye Yapılışı

Çok güzel görünüyor değil mi. İsterseniz aralardan kurdele geçirerek çok daha güzel, şık hale dönüştürebilirsiniz. Şimdi örneğin nasıl yapıldığını videolu olarak görelim. İyi seyirler.

Kaynak :  https://www.ravelry.com/patterns/library/broomstick-lace-blanket-with-solomons-knot

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler