Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

El Örgü Bebek Battaniyeleri

Tığ işi örgü modelleri ile köşeden köşeye bebek battaniyesi yapılışı hazırladık. Hemde örgü lama desenli. Şeması mevcut. Şemaya uygun şekilde örebilirsiniz. Bebek battaniyesi olarak kullanabileceğiniz çok hoş bir model olacak. Köşeden köşeye örgü modellerinden farklı paylaşımlarımızda oldu. Örgü runner yaptık mesela. Örgü paspas modelleri, örgü yastık modelleri yaptık. Bugün harika bir battaniye yapıyoruz. Köşeden köşeye battaniye nasıl yapılır daha önce ayrıntılı bir şekilde şemalarla ve resimlerle anlatımını paylaşmıştık. Oradan detaylı anlatımına bakabilirsiniz. Baykuş yastık yapımı da köşeden köşeye modellerden. Sizde bu modelleri keyifle örebilirsiniz. El örgü bebek battaniyelerinde kullanabilirsiniz. Şemalı anlatımı ile bu güzel battaniyenin yapılışına geçelim.

El Örgüsü Battaniye Modelleri Açıklamalı

C2C yada köşeden köşeye battaniye olarak geçiyor. Şemalı anlatımı ile el örgü bebek battaniyeleri yapılışı hazırladık. Bebek battaniyesinin renk kodlarını ve yapılışının detaylı bilgisini kaynak kısmında bulunan linkten öğrenebilirsiniz. Burada sadece şemayı vereceğiz ve battaniye bittiğinde nasıl göründüğüne bakacağız. Lama desenli, kaktüsleri olan güzel bir model. Battaniye 6,5 mm tığ ve akrilik iplerle örülmüş. Battaniyenin ölçüleri 134 cm 142 cm ebatlarında. Hemen şemaya bir göz atalım.

El Örgü Bebek Battaniyeleri 5

Uç köşeden başlıyoruz ve diğer köşeye kadar örmeye devam ediyoruz.

El Örgü Bebek Battaniyeleri 2

Şimdi battaniyemizin renk geçişlerini önce sağ sonra sol elle örülüşünü görelim.

Örmesi çok zevkli bir battaniye. Artırarak ortaya kadar ilerliyorsunuz şemaya göre. Daha sonra eksilterek bitiriyoruz. Lamalı el örgüsü bebek battaniyeleri harika duruyor. Şimdi son haline bakalım.

El Örgü Bebek Battaniyeleri 1

El Örgü Bebek Battaniyeleri

El Örgü Bebek Battaniyeleri 4

El Örgü Bebek Battaniyeleri 3

Kaynak : https://www.mooglyblog.com/llama-and-cactus-c2c-graphgan/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler