Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Waffle Battaniye Yapımı Şiş İle

Daha önce sizlere tığ ile yapılan waffle örgü modeli yapılışından bahsetmiştik. Waffle tığ işi örgü kırlent yapılışından videolu ayrıntılı anlatımla nasıl yapıldığına ulaşabilirsiniz. Kırlent olarak örüldüğü gibi tığ işi battaniye modeli ve yapımı video anlatımlı battaniye olarak da yapabilirsiniz. Bugün şişle yapılan modeli anlatacağız. Umarım beğenirsiniz. Bebek battaniyesi olarak yapabilirsiniz. Bebek örgü modellerinde kullanabilirsiniz. Diğer örgü modellerinizde kullanabilirsiniz.

Şiş Örgü Waffle Battaniye Nasıl Yapılır?

Modelde iplik olarak % 50 akrilik % 50 yünlü bir iplik kullanılmış. Kalın bir iplik olduğu için 12 mm şiş ile örülmüş bir model. Şişimize 72 ilmek atarak başlayalım. ( Ölçüler kullanacağınız ipe göre değişecektir.)

1.tur : İlk ilmeği örmeden şişe alalım. Sıra sonunda 1 ilmek kalana kadar 1 ilmek düz, şişe 1 kez ip dola, 1 ilmek örmeden al olarak devam edelim. Sondaki ilmeği ters olarak örelim.

2.tur : Arka sırada ilk ilmeği örmeden diğer şişe alalım. Sıra sonuna kadar doladığımız ve örmeden aldığımız ilmeği birlikte örelim. Şişe 1 kez ip dolayalım.  1 ilmek örmeden diğer şişe alalım şeklinde devam edelim.

3.tur : İlk ilmeği örmeden diğer şişe alalım. 1. ilmeği düz olarak örelim. Doladığımız ilmeği örmeden diğer şişe alalım. 2 ilmek düz örelim. Doladığımız ilmeği diğer şişe örmeden alalım. 2 düz , doladığımız ilmeği diğer şişe örmeden al şeklinde sıra sonuna kadar devam edelim.

4.tur : İlk ilmeği örmeden diğer şişe alalım. Şişe 1 kez ip dolayalım. 1 ilmeği örmeden diğer şişe alamı. Sonraki 2 ilmeği birlikte örelim. Bu işlemi sıra sonunu kadar devam ettirelim.

5.tur : İlk ilmeği örmeden diğer şişe alım. 2 ilmek düz örelim. Örmeden aldığımız ilmeği yine örmeden diğer şişe alalım. sıra sonuna kadar bu işlemi tekrar edelim.

Şimdi modelin nasıl yapıldığını videolu olarak görelim.

Battaniye olarak da çok güzel oldu.

Waffle Battaniye Yapımı Şiş İle 4

Waffle Battaniye Yapımı Şiş İle 5

Waffle Battaniye Yapımı Şiş İle 6

Waffle Battaniye Yapımı Şiş İle 3

Waffle Battaniye Yapımı Şiş İle 10

Waffle Battaniye Yapımı Şiş İle 11

Waffle Battaniye Yapımı Şiş İle 9

Waffle Battaniye Yapımı Şiş İle 8

Waffle Battaniye Yapımı Şiş İle 7

Waffle Battaniye Yapımı Şiş İle 2

Waffle Battaniye Yapımı Şiş İle 1

Waffle Battaniye Yapımı Şiş İle

Kaynak : https://www.ravelry.com/patterns/library/waffle-blanket-5

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler