Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Battaniye Modelleri Tığ İşi

En güzel bebek battaniye modelleri ve yapılışı. Kolay ve şık bir örnek. Bebek battaniyesi modellerinde kolay, güzel ve anlatımlı örnekler ile devam ediyoruz. Bu örneği firkete bebek battaniyesi olarak firkete ile yapabilirsiniz. Daha kolay olsun, kolay bir şekilde örelim derseniz daha önce firkete örgü atkı yapılışından bahsetmiştik. Bu teknikle daha kolay bir şekilde örebilirsiniz. Nasıl yapıldığına adım adım resimli olarak ulaşabilirsiniz. Battaniye kenar süsleri için beğendiğiniz bir örneği kullanabilirsiniz. Bu güzel örnek için evinizde bulunan ipleri kullanabilirsiniz. Lif ipinden kolay bebek battaniyesi olarak da örebilirsiniz. Bu tekniği şal modellerinde de kullanabilirsiniz. Panço modellerinde kullanabilirsiniz. Daha önce resimli olarak bu teknikten bahsetmiştik. Battaniye modelleri tığ işi tekniğini sizlere şimdi videolu olarak bahsedeceğiz. Renk geçişlerini istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Kalan ipleri değerlendirmek için renk renk örebilirsiniz. Bebek battaniyesi olarak düşünüyorsanız bebeklerin tenine zarar vermeyecek , antibakteriyel iplerle örebilirsiniz.

Tığ İşi Firkete Bebek Battaniyesi Nasıl Örülür?

Battaniye modelleri tığ işi örneğin yapılışını sizlere videolu olarak hazırladık. Evet video yabancı ama ellerini takip ederek rahatlıkla örebilirsiniz. Ben yabancı videoları o şekilde ellerini takip ederek yapıyorum. Çünkü dil bilmiyorum. Ama örgünün dili her yerde aynı. Teknikler hep aynı. Onları bildikten sonra hangi dilde olursa olsun örebilirsiniz.

Battaniye Modelleri Tığ İşi

Renk değişikliğini isterseniz her turda isterseniz resimdeki gibi birkaç turda yapabilirsiniz. Elinizde bulunan ip miktarına göre bu değişikliğe karar verebilirsiniz.

Battaniye Modelleri Tığ İşi 1

Şimdi bu güzel battaniyenin yapılışını videolu olarak görelim.

Kaynak : http://crochetaholic.com/how-to-crochet-loop-stitch-baby-blanket-pattern-easy-beginner-tutorial/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler