Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Bebek Battaniyesi Motif Yapımı

Tığ işi örgü modellerinden yepyeni bir motif tarifi hazırladık. Bebek battaniyesi motif yapımı. Popcornlu, fıstıklı örneklerden yepyeni bir tarif. El örgü hırka modelleri, kırlent modelleri, örgü paspas modelleri, dantel runner modelleri, yelek modelleri, etol şal modelleri gibi birçok modelde kullanabilirsiniz. Çok şık çok zarif bir örnek. Tek renk motif modellerinden. Renk değişikliği yapılarak da örülebilir. Yani her turda renk değişikliği yapılabilir. Beyaz renkler, kırmızı renkler ve yeşil renkler bir arada kullanılarak kar tanesi desenleri verilip kışa uygun aksesuarlar örülebilir. Kışlık battaniyeler tasarlanabilir. Bebek örgülerinde kullanılabilir. Yelekler sizcede çok güzel olmaz mı. Çanta yapımında, süveter yapımında kullanabiliriz. Mesela daha önce paylaştığımız örgü motifli hırka yapımında kullanabilirsiniz. Eminim çok güzel olacaktır. Tığ işi motif anlatımlı videolu olarak hazırladık. Adım adım tüm aşamaları videoda gösteriliyor. Eğer aklınıza takılan bir konu olursa çekinmeden sorabilirsiniz. Motifli süveter yapımı beğeneceğiniz diğer örgülerden. Daha fazla model anlatımı, fikir için mimuu.com ana sayfa ziyaret edebilirsiniz. Şimdi bebek battaniyesi motif yapımını inceleyelim.

Bebek Battaniyesi Motifi Nasıl Örülür?

Kar tanesini andıran, kutup yıldızı andıran yepyeni bir motif. Zor gibi görünse de kolay modellerden. Bebek battaniyesi motif yapımı aşama aşama videoda gösterilmekte. Birçok ip çeşidiyle örebilir birçok örgünüzde kullanabilirsiniz. Alize iplerle çeyizlik yeleklerde kullanabilirsiniz mesela. Alışılmışın dışında yeni bir model tasarlamış oluruz. İlk olarak bebek battaniyesi motif yapımını tamamladığımızda nasıl göründüğünü yakından inceleyelim.

Bebek Battaniyesi Motif Yapımı 4

Bebek Battaniyesi Motif Yapımı 2

Bebek Battaniyesi Motif Yapımı 3

Bebek Battaniyesi Motif Yapımı 1

Motif 5 mm tığla örülmüş. Uygun ipler kullanabilirsiniz. Motifi 4 turda tamamlıyoruz. Kısa sürede örgümüzü tamamlayabiliriz. Son olarak ise videomuzu izleyelim. Yine kaynak kısmından detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

 

Modeli 2 renkli olarak da örebiliriz demiştik. Nasıl göründüğünü merak ediyor musunuz.

Bebek Battaniyesi Motif Yapımı 8

Bebek Battaniyesi Motif Yapımı

Bebek Battaniyesi Motif Yapımı 5

Bebek Battaniyesi Motif Yapımı 6

Bebek Battaniyesi Motif Yapımı 7

Bebek Battaniyesi Motif Yapımı 9

Bebek Battaniyesi Motif Yapımı 10

Bebek Battaniyesi Motif Yapımı 11

Kaynak : https://www.crochetforyoublog.com/2020/07/crochet-bobble-drops-flower-solid-granny-square/

www.crochetforyoublog.com/2020/04/crochet-bobble-drops-flower-granny-square/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler