Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Pirinçli Kelebek Örgü Yapılışı

Battaniye modellerinde şahane duran bir model. Bu model normalde ücretli olarak satılıyor. Ama sizler için araştırıp bulup ücretsiz olarak yapılışını paylaşıyoruz. Anneanneler, babaanneler torunlarınız için hadi hemen bu battaniyeden örmeye başlayın. Çok şık bir örnek. Yatak örtüsü içinde çok güzel bir model. Ben bayılıyorum bu örneğe. Özellikle krem rengi olana. Sayılar, nasıl yapıldığı ayrıntılı bir şekilde videoda yer alıyor. İstediğiniz ölçülerde, istediğiniz iplerle pirinçli kelebek örgü yapılışını örebilirsiniz. Hırka modellerinde, bebek battaniyesinde, bebek örgü modellerinde kullanabilirsiniz. Boyunluk modellerinde, şapka modellerinde de kullanabilirsiniz. Daha önce benzer modellerin yapılışından bahsetmiştik. Mesela ortası pirinçsiz olarak örmek isterseniz tüm sayıları, anlatımı ayrıntılı bir şekilde verdiğimiz kelebek örgü modeli şal yapımından örebilirsiniz. Pirinçli baklava örgü modeli yapımı da saç örgülü olan zarif bir model. Daha fazla şiş örgü modelleri, tığ işi örgüler, hobi dünyasına ait tüm anlatımlar için mimuu.com ziyaret edebilirsiniz.

Pirinçli Kelebek Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Battaniye modeli olarak paylaştığımız ama birçok örgüde kullanacağınız çok güzel bir örnek. Çok önce bulmuştum bu modeli. Şimdi yapılışını bulunca hemen paylaşmak istedim. Benim gibi tüm örgü severler için pirinçli kelebek örgü yapılışı detaylı bir şekilde videoda.

Modelimiz çok şık. % 100 yünlü bir iplikle örülmüş. 4.5 – 9 mm arası ipinizin kalınlıklarına göre şişinizi ayarlayabilirsiniz. Modeli 12 ilmek üzerine kurarak başlayabilirsiniz.

Önce sizlere pirinç örgü nasıl yapılır tek başına videoda anlatmak istiyorum. Yine pirinç örgüye de tek olarak birçok örgünüzde kullanabilirsiniz.

Ve modelin tamamının yapılışı. Harika değil mi.

Kaynak: https://www.ravelry.com/patterns/library/umaro

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler