Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Battaniye Modelleri Açıklamalı

Tığ işi ile örülmüş kolay bir battaniye hazırladık. Tığ işi battaniye modelleri açıklamalı örneği yazılı anlatımlı ve videolu anlatımlı olarak hazırladık. Her renk ile örebilir hatta üzerini örgü aplike modelleri, örgü çiçek modelleri ile süsleyebilirsiniz. En güzel bebek battaniye modelleri ve yapılışı için bebe yünleri, akrilik ipler, yünlü ipler kullanabilirsiniz. Dolgularla yapılmış güzel bir örnek. Bebek battaniyesi kenar modeli olarak model ile uyumlu bir kenar oyası seçilmiş. Sizin sevdiğiniz, bildiğiniz bir model varsa onları da kullanabilirsiniz. Bu güzel modeli daha kalın tığlarla örerek kadife ipten bebek battaniye modeli yapılışı olarak da örebilirsiniz. Tığ işi bebek battaniye modelleri ve yapılışları için detaylara geçelim.

Tığ İşi Battaniye Modeli Açıklamalı Kolay

Tığ işi battaniye modelleri açıklamalı örnek kolay bir model. Battaniyenin boyutlarını zincir sayısını istediğimiz kadar çekerek belirleyebiliriz. Modelde alize baby ip ve 4 nolu tığı kullanıyoruz. Hadi biraz yapılışını anlatımlı olarak inceleyelim. Daha sonra videosunu izleriz.

Tığ İşi Battaniye Modelleri Açıklamalı

Güzel bebek battaniye yapımında istediğimiz uzunlukta zincir çekiyoruz. Ve üzerine tur sonuna kadar trabzan yapıyoruz. Üst sırada kenar için 2 trabzan yapıp 1 trabzan atlayıp 5 tane trabzan yapıyoruz. 2 zincir çekip 1 trabzan atlayıp 5 trabzan yapıp sıra sonuna kadar devam ediyoruz. Diğer tura geçtiğimizde 2 trabzan yapıyoruz. Kenarları düzgün olsun diye üst sırasında ise modelimiz 2 zincir çektiğimiz yere 6 tane trabzan yapıyoruz. 3 zincir çekmeden tığa ipi dolayıp 5 li olan trabzanın ortasındaki 3.trabzana arkasında dolayarak batıyor ve trabzan yapıyoruz. Sonda tığa ipe dolayıp 2 zincir çektiğimiz yere 6 trabzan yapıp 5 li olan trabzanın ortasındaki 3.trabzana yine arkadan dolayarak trabzan yapıyoruz. Sıra sonuna kadar tekrarlıyoruz. Modelimizin ilk sırası bitmiş oluyor. Tekrardan üst sırası için kenarına 2 trabzan yapıyoruz.  1 zincir çekip tığa ip dolayıp 5.ve 6.olan trabzanlara trabzan yapıyoruz. Alt sırada 5li olan trabzanın 3.trabzann tepesine trabzan hemen yanındaki 6li trabzanın son 2 tanesine trabzan yapıp modelimiz ortasını çıkarmış oluyoruz. Battaniyeyi tamamen bitirdikten sonra kenar oyasına geçiyoruz. Kenar oyası olarak  2 zincirde bir aynı yere  6 tane trabzan yapıyoruz.

Tığ İşi Battaniye Modelleri Açıklamalı 1

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler