Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Motif Anlatımlı

Örgü modelleri ve yapılışlarından bugün tığ işi motif modelleri anlatımlı bir örnek hazırladık. Bebek battaniyesi, örgü peçete modelleri, örgü paspas modelleri, örgü çanta modelleri, örgü kırlent modelleri gibi birçok modelin yapılışında kullanacağınız bir örnek. Büyük motifli bir tarif. Keyifle öreceğimiz örneklerden. Motiflerimizde kullanmaktan çekinmeyelim. Büyük motifleri örgülerimizde kullanmayı çok seviyoruz. Bu model trabzanlardan, popcornlardan, zincirlerden oluşuyor. Motifi tek renk olarak veya iki renkli olarak örebiliriz. Yada her bölümde farklı bir renk uygulaması yaparak örgü mandala modelleri görünümü verebiliriz. Büyük motiflerle çok güzel çantalar örebiliriz tıpkı 3 motiften örgü çanta yapılışında olduğu gibi. Bu motifin boyutları 16.5 cm civarında. Kullanacağımız ipe göre boyutlar değişiklik gösterecektir. 3 motifli çanta için boyut küçük olabilir. Yıldız popcorn büyük motif yapılışı çok sevilen örneklerden. Yatak örtüsü olarak da muhteşem duruyor. Büyük motifli battaniye göz alıcı güzellikte. Tığ işi motif anlatımlı örnek için yapılışına geçelim.

Tığ İşi Kare Motif Yapılışı

Örgü modellerinden göz alıcı bir motif hazırladık. Birçok modelde kullanacağımız örneklerden. Modelde pamuklu iplik kullanılmış. Ve motifin boyutları 16,5 cm civarında. Kullanılan ipin kalınlığı ve tığ ölçüsüne hatta bizim örgü şeklimize göre motifin boyutları değişecektir.

Tığ İşi Motif Anlatımlı 1

Tığ İşi Motif Anlatımlı

Motif yuvarlak olarak başlıyor. Sonra kare motife çeviriyoruz. Tığ işi motif anlatımlı örnek dış kısmında aşağıda olduğu gibi farklı uygulamalar yapabilirsiniz. Yuvarlak motife farklı örneklerle 4 köşe uygulaması yapabiliriz.

Tığ İşi Motif Anlatımlı 3

Motif her iki şekilde de çok güzel duruyor. Örülmeye değer. Belki ilk defa örgü örecekler için zor bir örnek. Eğer hazırsanız tığ işi motif anlatımlı videoyu izleyelim.

Tığ İşi Motif Anlatımlı 2

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler