Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Popcorn Çiçek Battaniye Yapılışı

Popcorn örgü modellerinden güzel bir örgü battaniye modelleri ve yapılışları hazırladık. Kırlent modellerinde de çok güzel duran bir örnek. Tığ işi örgü modelleri sevenler hemen yapmak isteyecekler. Popcorn örgü modellerine çok yakışıyor. Bizde yeni modelleri sizlere sıklıkla vermeye çalışıyoruz. Popcornları birçok örgüde kullanabilirsiniz. Örgü hırka modellerinde, yelek modellerinde , atkı , şapka , paspas ve her türlü örgü modelinizde kullanabilirsiniz. Genel olarak battaniye modellerinde kullanılıyor. Victoria bebek battaniyesi yapımı en güzel örneklerden biri. Motifleri bitirdiğinizde eklemeden önce örgüde gerdirme işlemi yapabilirsiniz. Daha sonra dikerek birleştirebilirsiniz. Veya bittikten sonra muntazam bir şekilde gerdirme yapabilirsiniz.

Popcorn Çiçek Battaniye Modeli Nasıl Yapılır?

Popcorn örgü modellerinde biraz ince iplik tercih ederseniz daha iyi olacaktır. Popcornlar kalın iplikte ağır duruyor. Popcorn yapılışı aynı yere 5 trabzan yapıyoruz. Tığımızı ilmekten çıkartıp baştaki trabzana batıyoruz. Ve sondaki ilmeği tığa alıp birlikte örüyoruz. Popcorn bu şekilde yapılıyor. Şimdi modelin şemasına geçelim.

Videolu, Popcorn Çiçek Battaniye Yapılışı

Videolu, Popcorn Çiçek Battaniye Yapılışı 5

1.tur : Sihirli halka içine 8 sık iğne yapalım.

2.tur : 3 zincir çekerek tura başlayalım. Aynı yere 4 trabzan daha yapıp popcorn yapalım. 3 zincir çekip diğer sık iğne üzerine atlayalım. Ve buraya da bir popcorn yapalım. Sıra sonuna kadar bu şekilde popcornlar yapalım.

3.tur : Bu turda 3 zincir çekiyoruz. İlk yuvaya zincirin yanına 2 trabzan daha yapıyoruz. 3 zincir çekip bir sonraki yuvaya popcorn, 3 zincir popcorn yapıyoruz. Bu şekilde sıra sonuna kadar devam ediyoruz.

4.tur : Bu turda aynı işlemi yapıyoruz. Fakat trabzanları artırıyoruz. Baştaki ve sondaki trabzana aynı yere 2 kez batarak trabzan yapıyoruz.

5.tur : Bu turda popcronları aynı yere aralarda 3 zincir çekerek 3 popcorn yapıyoruz. 3 trabzan 1 zincir 3 trabzan şeklinde yapıyoruz. Başta ve sonda artırma var.

İlk 5 turun yapılışı bu şekilde. Kalan kısımları şemadan ve videodan takip ederek yapabilirsiniz. Video yabancı ama çok net bir şekilde anlatılmış. Görüntüyü takip ederek yapabilirsiniz.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler