Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Hayatın Baharı Battaniye Yapılışı

Bebek battaniyesi modelleri olarak kullanacağımız muhteşem bir model hazırladık. Artık ipleri değerlendirmenin en güzel örneklerinden biri. Hayatın baharı battaniye yapılışı. Tüm aşamalarının nasıl örüldüğünü videolardan izleyeceğiz, öğreneceğiz ve örmeye başlayacağız. Hayatın baharı battaniye renk oyunuyla örgü mandala modelleri gibi duruyor. Bu şekilde cıvıl cıvıl renklerle örülmüş battaniyeler, kazaklar, yazlık modeller insanın içini açıyor. Çok güzel duruyor. Yeni bebek battaniyesi modelinin yapılışına geçmeden önce daha önce ördüğümüz modellerden bahsedelim.

Bu paragrafta birçok desenin kullanılarak örüldüğü battaniyelerden bahsedeceğiz. Bazen tek desen, tek motif uygulaması ile en güzel bebek battaniyelerini öreriz. Bazen de tüm bildiğimiz örnekleri bir arada kullanarak güzel battaniyeler öreriz. Mesela tığ işi renkli bebek battaniyesi nasıl yapılır bahsettiğimiz modellerden biri. Motifli modellerde de benzer şekilde battaniyeler örebiliriz. Çiçekli motifler, düz kare motifler, kabartma güllü motifleri bir arada kullanarak yeni modeller tasarlayabiliriz. Renkli battaniye yapılışı renklerin çok güzel kullanıldığı battaniyelerden biri. Tığ ile renkli bebek battaniyesi yine çok beğendiğimiz modellerden biri. Gelelim şimdi muhteşem güzellikte hayatın baharı battaniye yapılışını öğrenmeye.

Hayatın Baharı Battaniye Nasıl Örülür?

Rengarenk, cıvıl cıvıl bir battaniye. Tüm bildiğimiz tığ işi teknikleri bir arada kullanarak örnek bezi gibi bir battaniye örüyoruz. Deniz kabukları, V trabtanlar, fıstıklar, popcornlar ile hem örmesi kolay hem de duruşu olay bir battaniye. Ölçüleri ise istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

İlk olarak hayatın baharı battaniye yapılışı duruşuna göz atalım.

Muhteşem güzellikte örülmeye değer bir battaniye. Özellikle elinizde yarım yarım parça ipler varsa.

Son olarak videolara geçiyoruz. Hayatın baharı battaniye yapılışını öğreniyoruz.

Kaynak : https://www.cherryheart.co.uk/2016/03/spice-of-life-crochet-along-blanket.html

https://www.etsy.com/listing/999123810/spice-of-life-blanket-pdf-crochet?ref=shop_home_active_1

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler