Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ ile Renkli Bebek Battaniyesi

Bebek battaniyesi modellerinden yine harika bir örnek. Her bölümün şemalı anlatımı mevcut. Yine videolu anlatımda mevcut. Tığ ile renkli bebek battaniyesini parça ipleri değerlendirmek için yapabilirsiniz. Bebek battaniyesini istediğiniz kadar tur tekrarı yaparak istediğiniz ölçülerde örebilirsiniz. Tığ ile bebek battaniyesi yapımı için pamuklu ipler kullanabilirsiniz. Akrilik yünlü ipler, pamuk karışımlı ipler, bebe yünleri kullanabilirsiniz. En güzel en canlı şekilde pamuklu ipler ile duracaktır. İsterseniz battaniyenin altına astar geçirebilirsiniz. Çift taraflı bebek battaniyesi yapılışı örneklerimiz de var. Yine beğendiğiniz örneklerin tariflerini inceleyerek örebilirsiniz. Bebek battaniyesi örgü modellerinden çok beğeneceğiniz renk renk veya tek renk olarak örebileceğiniz tığ ile renkli bebek battaniyesi yapılışına geçelim.

Kolay Battaniye Modelleri Tığ İşi

137 cmlik bir kareden oluşan çok güzel bir battaniye. Ortadan başlıyoruz bütün olarak örüyor dışa doğru battaniyeyi büyütüyoruz. O yüzden istediğiniz turda battaniyeyi bitirebilirsiniz. İstediğiniz ölçülerde örebilirsiniz. Genelde battaniyeler 90 x 90 cm ebatlarında oluyor. Siz istediğiniz ölçüde örebilirsiniz. Battaniye 137 x 137 cm ölçülerinde kare olarak örülmüş. Battaniyede 4 renk kullanılmış. 338 m lik iplerden her renkten 2 adet kullanılmış. 5.5 mm tığ ile örülmüş battaniye.

Tığ ile renkli bebek battaniyesi yapılışına orta kısmın şeması ile başlayalım. Sırası ile dışa doğru olan tüm şemaları inceleyelim.

Tığ ile Renkli Bebek Battaniyesi 4

Tığ ile Renkli Bebek Battaniyesi 3

Tığ ile Renkli Bebek Battaniyesi

Tığ ile Renkli Bebek Battaniyesi 2

Tığ ile Renkli Bebek Battaniyesi 1

Tüm şemaları hazırladık. Çok güzel bir battaniye. Sizde sevdiğiniz renklerle bu güzel battaniyeyi örebilirsiniz. Tığ ile renkli bebek battaniyesinin bittiğinde nasıl durduğuna bakalım.

Tığ ile Renkli Bebek Battaniyesi 5

Şimdi battaniyenin tüm aşamalarını videolu olarak izleyelim.

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/red-heart-better-together-crochet-afghan/RHC0502-029088M.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

facebook örgü modelleri
Ara
Menüler