Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kar Tanesi Battaniye Yapımı

İster çeşitli süslemelerinizde kar tanesi yapımını tek örüp kullanın isterseniz bebek battaniyesi olarak, hırka modelleri olarak kullanın. Kar tanesi battaniye yapımını yine çok güzel bir örnek olarak anlatımını hazırladık. Derya Baykal kar tanesi battaniye çok sevilen örneklerden. Biraz kar tanesi battaniyeleri değiştiriyor ve daha zarif hale dönüştürüyoruz. Kar taneleri birbirinden farklı desenlerde olur. Bu modellerimizde öyle. Her biri farklı motiflerden oluşuyor. Kar tanesi battaniye motifinin orta kısmını örüp süslemelerinizde kullanabilirsiniz. Örgü duvar süsü modelleri yapabilirsiniz.

Örgü Bebek Battaniye Modelleri Anlatımlı

Hem şemalı anlatımlı hemde resimli anlatımlı olarak kar tanesi battaniye yapımını hazırladık. Tek olarak yani battaniyeye çevirmeden kar tanelerini kullanabilirsiniz. Yada dışına kırmızı, yeşil veya diğer renkleri kullanarak motifleri birleştirebilir ve battaniye olarak kullanabilirsiniz. Hemen battaniyemizin şemasını görelim mi.

Kar Tanesi Battaniye Yapımı

Kar tanesi motifimizin şeması yukarıdaki gibi. 4. turda motiflerin eklemesini yapıyoruz. Daha sonra birazdan motifleri birbirine nasıl ekleyeceğimizi de göreceğiz. Dilerseniz farklı teknikleri de kullanabilirsiniz. Şimdi adım adım motiflerimizin nasıl yapıldığını inceleyelim.

Kar Tanesi Battaniye Yapımı 2

Kar Tanesi Battaniye Yapımı 3

Kar Tanesi Battaniye Yapımı 1

Kar Tanesi Battaniye Yapımı 4

Kar Tanesi Battaniye Yapımı 5

Kar Tanesi Battaniye Yapımı 6

Kar Tanesi Battaniye Yapımı 7

Kar Tanesi Battaniye Yapımı 8

Motiflerimizi ördük. Şimdi de birleştirme zamanı. Farklı renkte ip alarak aşağıdaki adımları takip ederek motifleri birbirine ekliyoruz. Battaniyenin ölçülerini istediğiniz gibi yapabilirsiniz. Son turu örerken motifleri birbirine ekliyoruz.

Kar Tanesi Battaniye Yapımı 10

Kar Tanesi Battaniye Yapımı 11

Kar Tanesi Battaniye Yapımı 12

Kar tanesi tek başına çok güzel. Ve örme şekli kolay. 3 turda kar tanesinin yapılışını tamamlıyoruz. Şemada da 3. tura kadar kar tanesi. 4. tur son turumuz motifleri birbirine eklediğimiz tur. Ve hem kar tanesinin hemde battaniyenin son hallerini görelim. Çok zarif oldular.

Kar Tanesi Battaniye Yapımı 8

Kar Tanesi Battaniye Yapımı 16

Kar Tanesi Battaniye Yapımı 14

Kar Tanesi Battaniye Yapımı 13

Kaynak : https://mypicot.com/9014.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler