Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Bebek Battaniyesi El Örgüsü

Şahane bir bebek battaniyesi tarifi daha. Bebek battaniyesi el örgüsü örneğini çok beğeneceksiniz. Şemalı anlatımı ile amigurumi ile süslenmiş bir bebek battaniyesi. Bebek battaniyesini sizde düz örgü ile örebilir ve beğendiğiniz amigurumi oyuncak modelleri ile veya örgü aplike modelleri ile süsleyebilirsiniz. Örgü modellerinden birçok tarifimiz var. Beğendiğiniz herhangi bir motif ile süslemelerinizi yapabilirsiniz. Bebek battaniyesinin yapılışını daha önce örgü yusufçuk battaniye olarak paylaşmıştık. Üzerine örgü oyuncak modeli uygulaması yapılınca da çok güzel olmuş. Sizde bu fikirle yola çıkarak yeni modeller tasarlayabilirsiniz. Katlanabilir, yumuşak güzel bir battaniye olmuş. İstediğiniz renk uygulaması ile örebilirsiniz. Amigurumi civcivli, amigurumi tavşanlı da çok güzel olacaktır bu battaniye. Amigurumi unicorn uygulaması yapabilirsiniz. Gözümde canlandı. Beyaz ve renkli iplerle alt zemini örebilir daha sonra üzerine unicorn motifleri örüp dikebilirsiniz. Şahane olacaktır. Bebek battaniyesi el yapımı tarifimize geçelim.

Bebek Örgü Battaniyeleri

Sevimli bir karakterden güzel bir bebek battaniyesi daha. Bebek battaniyesi el örgüsü ile hazırlanmış güzel bir örnek. Renkleri ile modeli ile unutulmayacak hemen örülmek isteyecek örneklerden. Amigurumi oyuncak ile çocuklarınız biraz büyükdüklerinde keyifle oynayabilirler. Battaniyenin ölçüleri 80 x 100 cm ebatlarında. 3 mm tığ ile pamuklu iplikle örülmüş.

Bebek Battaniyesi El Örgüsü 12

Battaniyenin alt zemini için aşağıdaki şemayı kullanacağız. Şemada uzun çizgiler trabzan, x ler sık iğne, daireler zincir anlamına geliyor.

Bebek Battaniyesi El Örgüsü 11

Şimdi aşağıdaki resme göre diğer şemaları görelim ve o renklerde parçaları örelim. Dil bilmiyoruz ama resimlerde oklarla hangi kısım oldukları belirtilmiş.

Bebek Battaniyesi El Örgüsü 9

Bebek Battaniyesi El Örgüsü 1

Bebek Battaniyesi El Örgüsü 5

Bebek Battaniyesi El Örgüsü 4

Bebek Battaniyesi El Örgüsü 8

Bebek Battaniyesi El Örgüsü 6

Bebek Battaniyesi El Örgüsü 2

Bebek Battaniyesi El Örgüsü 10

Bebek Battaniyesi El Örgüsü 7

Bebek Battaniyesi El Örgüsü 14

Şimdi battaniyenin son halini görme zamanı. Ben çok beğendim.

Bebek Battaniyesi El Örgüsü 3

Bebek Battaniyesi El Örgüsü 13

Bebek Battaniyesi El Örgüsü

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/7802

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler