Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kadife İple Köşeden Köşeye Şişle Battaniye Nasıl Örülür?

Kolay örgü modellerinden kolay bir battaniye tarifiyle devam ediyoruz. Bu modelden yine farklı iplerle örülmüş örneklere değinmiştik. İnce iplerle, bebe yünleriyle köşeden köşeye bebek battaniyesi yapılışından bahsetmiştik. Az ilmek ile başlayıp kenarlardan 2 ilmek artırarak devam ediyoruz. Daha sonra istediğimiz boyutlara ulaşınca aynı şekilde 2 ilmek keserek battaniyeyi azaltmaya başlıyoruz. Örmesi oldukça kolay modellerden. Hem kalın iplerle ördüğümüz için çabucak birkaç günde battaniyeyi bitirebilirsiniz.

Kadife iple daha önce de çok güzel battaniyeler ördük. Tek renk, şişle, tığla, motifli olarak en güzel battaniye modellerini ördük. Mesela kadife ipten kolay battaniye motifli olarak ördüğümüz 3 renk ip kullanarak ördüğümüz örneklerden. Kadife ipten kolay battaniye tarifi ise şişle ördüğümüz battaniyelerden. Yine tek renk veya çok renkli örebileceğiniz modellerden. Kadife ip battaniye modelleri içinde birbirinden güzel el örgüsü battaniye modellerini barındıran örneklerden oluşuyor. Şimdi kadife iple köşeden köşeye şişle battaniye nasıl örülür öğrenelim.

Kadife İple Köşeden Köşeye Battaniye Yapılışı

3 adet yeşil, 3 adet pembe, 3 adet sarı iple 7 mm şişle örülmüş bir battaniye hazırladık. Himalaya dolphin ile örüyoruz. Farklı markanın kadife iplerini de seçebilirsiniz. Ya da aynı kalınlıkta örgü ipleriyle örebilirsiniz. Örgüye yeni başlayanların da kolayca örecekleri bir model. Artırma ve eksiltme bilmeleri yeterli. Sonrasında ön sıradan da arka sıradan da düz örüyoruz. Haraşo örgü modeliyle battaniyemizi yapıyoruz.

Kadife İple Köşeden Köşeye Şişle Battaniye Nasıl Örülür? 9

Battaniyenin ölçüleri 127 x 127 cm civarında. Şişe 5 ilmek atarak başlıyoruz. Her iki yüzde de düz örgü örüyoruz. Kenarlardan artırma yaparak battaniyeyi büyütüyoruz. Şişte 168 ilmek olana kadar artırıyoruz. Ren değişimlerini ise dilediğiniz gibi yapabilirsiniz. 168 ilmeğe ulaştığımız zaman ise kenarlardan 2 ilmeği birlikte örerek kesiyoruz. 5 ilmek kalana kadar.

Kadife İple Köşeden Köşeye Şişle Battaniye Nasıl Örülür?

Kadife İple Köşeden Köşeye Şişle Battaniye Nasıl Örülür? 1

Kadife İple Köşeden Köşeye Şişle Battaniye Nasıl Örülür? 6

Kadife İple Köşeden Köşeye Şişle Battaniye Nasıl Örülür? 7

Kadife İple Köşeden Köşeye Şişle Battaniye Nasıl Örülür? 2

Kadife İple Köşeden Köşeye Şişle Battaniye Nasıl Örülür? 3

Kadife İple Köşeden Köşeye Şişle Battaniye Nasıl Örülür? 8

Kadife İple Köşeden Köşeye Şişle Battaniye Nasıl Örülür? 5

Kadife İple Köşeden Köşeye Şişle Battaniye Nasıl Örülür? 4

Şimdi ise kadife iple köşeden köşeye şişle battaniye nasıl örülür vidodan izleyelim.

Kaynak : https://www.handylittleme.com/corner-to-corner-baby-blanket-pattern/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler