Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Bambu Örgü Modeli Yapılışı

Bere modellerinde, battaniye modellerinde, boyunluk modellerinde ve daha birçok örgü modelinde kullanabileceğiniz kolay şiş örgü modellerinden bir örnek ile devam ediyoruz. Tek kişilik yatak örtüsü ve bebek battaniyesi olarak örülmüş örnekleri göreceğiz birazdan. Yine bambu örgü modeli yapılışını Türkçe videolu olarak hazırladık. Kolay bir model. Her renk iple, ebruli, batik iplerle de örebilirsiniz. Ebruli iplerle de çok güzel duruyor. Önceki yazılarımız arasında benzer bir modeli bulabilirsiniz. Videolu jüt örgü modeli nasıl yapılır videolu anlatımlı olarak yayınlamıştık. Biraz bambu örgü modelini andırıyor. Örgülerinizde o örneği de kullanabilirsiniz. Daha fazla örgü modelleri ve yapılışlarına mimuu.comdan ulaşabilirsiniz. Hadi şimdi bambu örgü modeli yapılışına geçelim.

Bambu Örgü Nasıl Örülür?

Kalın yünlerle, ince yünlerle örebilirsiniz. Bambu örgü modeli yapılışı kolay bir model. Örgüye yeni başlayanlar da rahatlıkla örgülerinde kullanabilirler bambu örneğini. Modelde % 100 akrilik iplikler kullanılmış. Siz beğendiğiniz markaların iplerini kullanabilirsiniz. Ve kullanacağınız ipe uygun şişler tercih edebilirsiniz.

Model 4 tur tekrarından oluşuyor. Modeldeki battaniyeler için 158 ilmek atılarak başlanmış.

1. turda tüm ilmekleri düz olarak örüyoruz.

2. turda, 4 ilmek düz, 1 şişe ip dola olarak sıra sonuna kadar örüyoruz.

3. turda, doladığımız ilmeği şişten çıkartalım, 1 ip dolayalım, 1 örmeden alalım, 3 düz örelim, örmeden aldığımızı üzerinden geçirelim.

4. turda, tüm ilmekleri ters örelim.

Modelin yapılışı bu kadar. İstediğiniz ölçülere ulaşana kadar 4 turu tekrar ederek örüyorsunuz. Şimdi örneğin benzer bir modelinihn yapılışını videolu olarak inceleyelim. Videodaki model daha kolay.

Ve çevirisini yaptığımız modelin duruşunu inceleyelim.

Bambu Örgü Modeli Yapılışı 3

Bambu Örgü Modeli Yapılışı 2

Bambu Örgü Modeli Yapılışı 1

Bambu Örgü Modeli Yapılışı

Bambu Örgü Modeli Yapılışı 4

Kaynak : https://www.ravelry.com/patterns/library/waffle-blanket

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler