Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Uçurtma Yapımı

Çocuk odası dekorasyonu için, bebek battaniyesi süslemeleri için çok keyifli bir örnek. Evde kalan ipleri değerlendirmek içinde çok iyi bir proje. Örgü uçurtma yapıyoruz bugün. Kuyruk kısmında kullanacağınız renkleri rengarenk yaparak çocuklarınıza renk öğretmede de kullanabilirsiniz. Yapılışı da oldukça kolay. Sizlere çeşit çeşit birbirinden güzel örgü duvar süsleri örnek modelleri yapılışı hazırladık. Bu modeli görünce de çok sevdim ve hemen paylaşmak istedim. Sizin de benim gibi çok seveceğinizi düşünüyorum. Tığ işi örgü modelleri sevenler bu çalışmaya bayılacaklar. Aynı teknikle örerek daha küçük yaparak farklı örgü çalışmalarınızda da kullanabilirsiniz. Örgü duvar süsü çiçek yapılışını ben örmek istiyorum. Şuan ki planlarım arasında bu model var. Çok şık bir model. Biraz daha kolay modeller arıyorsanız kalp örgü duvar süsü yapılışını da deneyebilirsiniz.

Örgü Uçurtma Nasıl Yapılır?

İstediğiniz renklerde pamuklu ipliklerle örebilirsiniz.

Örgü Uçurtma Yapımı 11

Uçurtmanın alt kısımları 2 parçadan oluşuyor. Tek bir parça için 20 zincir çekerek başlıyoruz. Ve üzerine 19 sık iğne yapıyoruz. Tek bir kenardan eksiltme yaparak bir sonraki turda 18 sık iğne yapıyoruz. Sık iğneler bitene kadar tek bir kenardan eksiltme yaparak 2 parça örüyoruz.

Örgü Uçurtma Yapımı 1

Ve bu parçaları birbirine dikiyoruz.

Örgü Uçurtma Yapımı 2

Üstteki parçalar için parçanın bir tanesine ipimizi sabitliyoruz. Ve sık iğne yapıyoruz. Renk değişim kısmına geldiğimizde dönüp başladığımız kısma kadar geliyoruz. Başladığımız kısımdan eksiltmeler yaparak ilmek kalmayana kadar örüyoruz. Aynı işlemi diğer alt parça üzerine ipi sabitleyerek yapıyoruz. Ve yine üstteki parçaların iç kısımda bulunan kenarlarını dikiyoruz.

Örgü Uçurtma Yapımı 3

Örgü Uçurtma Yapımı 4

Örgü Uçurtma Yapımı 5

Uçurtmamız bu şekilde görünecek.

Örgü Uçurtma Yapımı 6

Fiyonklar için 16 zincir çekiyoruz. Üzerine 6 sık iğne, 3 ilmek kaydırma, 6 sık iğne yapıyoruz. Bu şekilde 4 sıra örüyoruz.

Örgü Uçurtma Yapımı 7

Fiyonkların orta kısımlarından ip sarıyoruz.

Örgü Uçurtma Yapımı 8

Artık montaj zamanı. Kuyruk için uzun bir zincir çekiyoruz ve fiyonkları buraya dikiyoruz.

Örgü Uçurtma Yapımı 9

Örgü Uçurtma Yapımı 10

Örgü Uçurtma Yapımı 12

Örgü Uçurtma Yapımı

Kaynak : http://gemhaaktdoormarijtje.blogspot.com.tr/2016/03/gehaakte-slinger-vlieger-tutorial.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler