Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Motifli Ekose Battaniye Yapımı

Ekose örgü nasıl yapılır önceki paylaşımlarımız arasında var. Düz olarak geçişli bir iple örüyorduk. Şimdi motifli ekose battaniye yapımı yapıyoruz. Bu motifi daha önce birçok battaniye modellerinde, kırlent modellerinde kullanmıştık. Aynı örneği kullanıyoruz yine. Tek fark motifleri büyük veya küçük örerek ekose deseni veriyoruz. Kolay bir model. Daha kolay modeller isterseniz ve lif ipi ile battaniye örmek isterseniz ekose desenli fıstıklı bebek battaniyesi yapımını da örebilirsiniz. Şiş ile battaniye modellerinde ise selanik battaniye yapımı çok güzel bir örnek. Daha fazla örgü modelleri ve yapılışları için sitemize bekleriz. Hazırsanız başlayalım bebek battaniye modelleri yapımına.

Bebek Battaniyesi Örgü

Büyüklü, küçüklü motiflerle battaniye örüyoruz. Kalan ipleri değerlendirmek içinde örebilirsiniz. Yatak örtüsü örmek içinde bu modeli kullanabilirsiniz. Motifimiz zincir ve trabzandan oluşuyor. Birleştirme işlemlerini sık iğne ile yapıyoruz. Dileyenler dikerek de birleştirebilir. Önce motifin şemasını görelim.

Motifli Ekose Battaniye Yapımı 4

Bu motif birçok motifli örgü modellerinde ara motif olarak kullanılıyor. Veya kırlent, battaniye gibi modeller sadece bu motiflerden oluşup üzerine çeşitli örgü aplike modelleri, örgü süslemeler ile renklendiriliyor. Mesela örgü lavantalar dikiliyor üzerine. Örgü kalpler. Harika duruyor. Büyük ve küçük motifimizin şemasını gördük. Şimdi battaniyede nasıl bir yerleşimle motifleri yerleştireceğiz onu görelim.

Motifli Ekose Battaniye Yapımı 3

Ve motiflerin görünüşü.

Motifli Ekose Battaniye Yapımı 2

Ve istediğiniz renklerde ördüğünüzde battaniyemiz nasıl görünüyor ona bakalım. Sizde ördüğünüz örgü modellerini bizimle paylaşabilirsiniz.

Motifli Ekose Battaniye Yapımı

Motifli Ekose Battaniye Yapımı 1

Kaynak : https://handmade-paradise.ru/pled-kryuchkom-babushkinyimi-kvadratami/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler