Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, 3lü Burgu Örgü Modeli Yapılışı

Yine çok kullanılan şiş örgü modellerinden birinden bahsedeceğiz. Burgu örgü modeli yapılışı. Atkılarda, şapkalarda, hırkalarda, boyunluklarda, kazaklarda sıkça kullanılan kolay bir model. İlmek değişimi yaparak yapıyoruz. 2li burgu modelinin aynı şekilde yapılışını 3 lü olarak yapıyoruz. Çok güzel şiş örgü modelleri ve yapılışlarında kullanabilirsiniz. Yapılışını sizlere videolu olarak veriyoruz. Takıldığınız bir nokta olursa sorabilirsiniz. Hırka modellerinde farklı modeller arasına bu örneği yerleştirebilirsiniz. Bebek örgü modellerinde kullanabilirsiniz. Battaniye modellerine çok yakışacaktır. Erkek bebek örgü modellerinde kullanacağınız güzel bir model.

Burgu Modelleri ve Yapılışları

Burgu modelini ilmeklerin yer değişimi yaparak örüyoruz. Değiştireceğiniz ilmeklerin sayısını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. En az 2 olmak üzere. Yani 2 + 2 + 2 olacak şekilde 6 ilmek ayarlayarak yapabilirsiniz. 3 + 3 + 3 olarak veya daha fazla ilmek sayısında 6 + 6 + 6 olarak da yapabilirsiniz. Nasıl yapıldığını videoda göreceğiz. Aklınıza takılan bir nokta olursa sorabilirsiniz.

Sizde yaptığınız örgü modellerini anlatımlı olarak, videolu olarak bizimle paylaşabilirsiniz. Şimdi burgu modelinin nasıl yapıldığını görelim.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler