Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Örnekleri ve Yapılışları

Birçok örgü modelinde kullanacağınız harika bir model hazırladık. Adım adım yapılışını resimli ve şemalı olarak yazı içinde bulabilirsiniz. Bebek battaniyesi modellerinde kullanabilirsiniz. Bebek örgü modellerinde kullanabilirsiniz. Yelek modelleri örüp alt kısmına bu güzel örnekten koyabilirsiniz. Çok güzel bir model. 3 boyutlu örgü modellerini seviyorsanız, örgülerinizde kullanmak için yeni modeller arıyorsanız birazdan paylaşacağımız örgü örnekleri ve yapılışları örneğini kullanabilirsiniz. Tığ işi ile ördüğümüz çiçekli, boyutlu bir model. Çimlerimiz, yapraklarımız da var örgümüzde. Bebek battaniyesinde kullandığınızda evde kalan ipleri değerlendirmek isteyebilirsiniz. Lif modellerinde de kullanılabilir. Lif ipleri ile de çiçeklerimiz güzel duracaktır. Örgü modelleri ve yapılışlarından yeni modelimizin tarifine hemen geçelim.

Örgü Modelleri ve Yapılışları Anlatımlı

Örgü örnekleri ve yapılışları için kullandığımız modelin hemen şeması ile başlayalım. Karışık görünebilir. Birazdan yapılışını fotoğraflarla da paylaşacağız. Fotoğraflarda adımları takip ederek rahatlıkla örebilirsiniz. Pamuklu ipler, merserize iplerle örülmüş bir model. Alize diva ile yapabilirsiniz. 2.5 mm kullanabilirsiniz.

Örgü Örnekleri ve Yapılışları

Şemamızı inceledik. Modeli 18 ve katları +2 zincir çekerek başlıyoruz. Yelekler, şallar, bebek örgüleri, battaniyeler gibi örgülerimizde kullanırken zincir sayılarımızı ona göre ayarlıyoruz. Şimdi zincirimizi çekip üzerini sık iğneler ile dolduralım. Ve aşağıdaki resimlerde olduğu gibi modelin adımlarını yapmaya başlayalım.

Modelimiz bitti. Şimdi iki farklı renk uygulamasını görelim. Beğendiğiniz renklerle dilediğiniz örgüler örebilirsiniz. Çok güzel görünüyor değil mi. Şahane bir bebek hırkası olur mesela. Bere modellerinde de kullanılabilir. Çiçekleri aralara serpiştirebilirsiniz.

Örgü Örnekleri ve Yapılışları 36

Örgü Örnekleri ve Yapılışları 37

Örgü Örnekleri ve Yapılışları 38

Örgü Örnekleri ve Yapılışları 39

Örgü Örnekleri ve Yapılışları 40

Örgü Örnekleri ve Yapılışları 41

Örgü Örnekleri ve Yapılışları 42

Kaynak : https://mypicot.com/1056.html

Benzer İçerikler
1 thoughts on “Örgü Örnekleri ve Yapılışları”
  1. Fatma kutlu dedi ki:

    Harika süper modellen var lakin allahimi biraz daha aciklayici olabilseydi cok sevinirdim.hollandadan Fatma kutlu saygilarimla devamini bekliyorum bize ögretin ki bizlerde ögretelim sevgilerimle hoscakalin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler