Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Bebek Battaniyesi Örgü Tığ İşi

Bebek battaniyesi modellerinde, bebek yelek modellerinde kullanacağınız çok güzel bir örnek. Üst kısımda bulunan renkleri alt zemindeki renkle aynı şekilde örebilirsiniz. Veya her turda renk değiştirerek örebilirsiniz. Tığ ve şişle çok güzel battaniyeler örüyoruz. Bugün bahsedeceğimiz bebek battaniyesi örgü tığ işi örneği sadece battaniyelerde değil farklı bebek örgülerinde kullanabilirsiniz. Tığ işi bebek battaniye modelleri ve yapılışları için renk seçimlerini ayarlayarak erkek bebek battaniye, kız bebekler için battaniyeler örebilirsiniz. Şişle de çok güzel battaniyelerimiz var. Kuzulu bebek battaniyesi çok sevilen örneklerden. Bebek battaniyesi örgü modelleri şişle yapılışı ve tığ ile yapılan battaniyelerin tarifine önceki yazılardan ulaşabilirsiniz. Battaniyenin yapılışını sizlere anlatımlı ve videolu olarak hazırladık. Hadi tarifine geçelim.

Tığ İşi Bebek Battaniyesi Örgü Modelleri Anlatımlı

Alt ve üst zeminden oluşan güzel bir battaniye. Üste uçuş uçuş kelebekler var. İstediğiniz kadar renk ile örebilirsiniz bebek battaniyesi örgü tığ işi örneğini. Modelde 3 renk ip kullanıyoruz. Alt zemin rengi ve üstler için 2 renk daha. İp olarak alize happy baby kullanabilirsiniz. Bebe yünlerinden beğendikleriniz ve elinizde olan ipleri kullanabilirsiniz. Modeldeki iplerin renk kodları gri 119, sarı 226 beyaz ise 55.  Eğer aynı renklerde örmek isterseniz. 2.5 mm tığ ile örebilirsiniz.

Bebek Battaniyesi Örgü Tığ İşi

85 cmlik bir battaniye için 3 adet beyaz 2 adet gri, 2 adet sarı yeterli olacaktır. Battaniyeyi genelde 90 x 90 ölçülerinde örüyoruz genelde. Zincir sayılarını ayarlayarak her ölçüde örebilirsiniz.

Bebek Battaniyesi Örgü 10

Bebek Battaniyesi Örgü 12

Bebek Battaniyesi Örgü 9

Bebek Battaniyesi Örgü 11

Battaniyede hangi ipleri kullandık, hangi ipten ne kadar gitti, renk kodları, tığ ölçüsü gibi bilgileri paylaştık. Şimdi bebek battaniyesi örgü tığ işi örneğin detaylı yapılışını izleyelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler