Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Duvar Süsleri

Geçtiğimiz günlerde el örgüsü duvar süsleri paylaşımımız olmuştu. Ev dekorasyonunuz için yapacağınız çok şık güzel örgü ev süsleri. Galeri içinde bulunan bir modelin yapılışını sizlerle paylaşacağız. Evde kalan ipleri değerlendirmek içinde çok güzel bir proje. Gökkuşağı renklerinde. Birbiri üzerine , döne döne yapılan bir örnek. Daha önce de benzer bir teknikle bebek battaniyesi modelleri örmüştük. Lolipop örgü battaniye modeli yapılışı buna benzer bir model. Yine videolu spiral örgü modeli yapılışı aynı teknikle yapılmış güzel bir model. Çocuk bere modeli yapılışı paylaşmıştık. Oda yine aynı teknikle değil ama spiral olan bir model. Kış için çocuklarınıza örebilirsiniz. Duvar süsü modelleri de dekorasyonda çok kullanılan aksesuarlardan . Özellikle örgü ev süsleri yapımı. Bende düşünüyorum çiçekli güzel bir modeli örmeyi. Ama ne zaman olur bilemiyorum. Şimdi yeni modelimizin yapılışına geçelim.

Örgü Süsler Anlatımlı

10 rengi birlikte kullanarak örüyoruz. Bu modelde örerken işaretleyici kullanırsanız işiniz daha kolay olacaktır. Sıra başlarına takabilirsiniz. İşaretleyici olarak çengelli iğne, ataç gibi aparatlar kullanabilirsiniz. Malzeme olarak tığ , renkli iplikler, çember veya kasnak, işaretleyici, makas kullanacağız.

Tığ İşi Duvar Süsleri 2

Tığ İşi Duvar Süsleri 1

Tığ İşi Duvar Süsleri 16

İlk rengimizle 7 zincir çekip halka oluşturarak başlayalım. Aynı renk ile devam ederek 2 zincir çekip halka içine 1 trabzan yapalım. Şimdi aynı halka içine diğer renkleri de sırası ile sabitleyerek  2 zincir 1 trabzan yapalım.

Tığ İşi Duvar Süsleri 3

Tığ İşi Duvar Süsleri 5

Tığ İşi Duvar Süsleri 7

Tığ İşi Duvar Süsleri 6

Bu şekilde resimdeki gibi adımları takip ederek 1 zincir 2 trabzan şeklinde örmeye devam edelim.

Tığ İşi Duvar Süsleri 8

Tığ İşi Duvar Süsleri 9

Tığ İşi Duvar Süsleri 10

Tığ İşi Duvar Süsleri 11

Tığ İşi Duvar Süsleri 12

Tığ İşi Duvar Süsleri 13

Tığ İşi Duvar Süsleri

Yeterli boyutlara ulaştıktan sonra zincir ile kasnağa tutturup kasnağın etrafına sık iğne yapalım.

Tığ İşi Duvar Süsleri 14

Tığ İşi Duvar Süsleri 15

Kaynak : http://www.notey.com/@stringtheorycrochet_unofficial/external/15213594/how-to-crochet-a-rainbow-spiral-dream-catcher-part-1.html

Benzer İçerikler
One thought on “Tığ İşi Duvar Süsleri”
  1. Raffaella Guidetti dedi ki:

    Grazie mille x tutorial

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler