Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Karpuz Yapılışı

Bu karpuzları örmek çok keyifli olacak. Tamda mevsimi. Battaniye süslemelerinde kullanabilirsiniz. Örgü duvar süsü modellerinde kullanabilirsiniz. Düz bir bebek battaniyesi örüp üzerini karpuz dilimleri ile süsleyebilirsiniz. Kızlarınız için örgü çanta modelleri yapıp yine üzereni karpuz dilimleri ile süsleyebilirsiniz. Duvar süsü modelleri olarak yapabilirsiniz. Geçtiğimiz günlerde sizlere fikir verecek el örgüsü süs modellerinden bahsetmiştik. Galeri olarak hazırlamıştık ve içinde birçok model vardı. Örgü aplike modellerinde bazı modellerin yapılışı sizlere ayrıntılı bir şekilde vermiştik. Sizde beğendiğiniz modelleri ev dekorasyonunuz için yapabilirsiniz. Doğaçlama modeller örerek yepyeni tasarımlar oluşturabilirsiniz. Tüm modeller hayal gücü kullanılarak üretilmiyor mu zaten.

Örgü Karpuz Dilimi Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • Koton iplik
  • 3.5 mm tığ
  • İğne
  • İplik
  • Hasır iplik

Örgü Karpuz Yapılışı 4

Pembe renkli iple başlayalım. Sihirli halka yaparak başlıyoruz. İçine 3 zincir çekelim ve yanına 2 trabzan yapalım. 3 zincir çekip dönelim ve hemen dibine aynı yere 1 trabzan yapalım. Bir sonraki trabzan üzerine 1 trabzan yapalım. Son trabzan üzerine aynı yere 2 trabzan yapalım. Yani baştaki ve sondaki trabzan üzerine aynı yere 2 trabzan yapmış oluyoruz. 7 tur bu şeklide başta ve sonda artırma yaparak örmeye devam edelim.

Daha sonra açık yeşil ipe geçip 1 sıra her trabzanın üzerine batarak sık iğne yapalım. Koyu yeşil renkli ipe geçip her sık iğne üzerine batarak 1 sıra trabzan yapıp bitirelim. Siyah iple pembe kısımlara karpuzun çekirdeklerini işleyelim.

Örgü Karpuz Yapılışı 3

Örgü Karpuz Yapılışı 5

Duvar süsü olarak kullanmak istiyorsak koton ip veya hasır ip üzerine iğne ile geçirip kullanalım.

Örgü Karpuz Yapılışı

Örgü Karpuz Yapılışı 2

Örgü Karpuz Yapılışı 1

Kaynak : http://www.thelittlebee.co.nz/blog/2016/03/watermelon-bunting/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler