Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Kuzu Nasıl Yapılır ?

Bu sevimli kuzuya bayılacaksınız. Ben bayıldım doğrusu. Birçok farklı şekilde kullanabilirsiniz. Örgü anahtarlık modelleri olarak, örgü süsleme sanatında, battaniye süslemelerinde, yelek süslemelerinde kullanabilirsiniz. Bunlar şuan için aklıma gelenler. Daha faklı birçok şekilde kullanabilirsiniz. Yapılışını sizlere adım adım resimli olarak göstereceğiz. Sevdiklerinize hediye etmek içinde güzel bir fikir. Amigurumi oyuncak modellerinde kullandığımız tekniği kullanıyoruz. Çim örgü modeli yapımından yapıyoruz kuzuyu. Kuzuyu birçok örgü modelinde kullanmıştık. Amigurumi kuzu yapımı en sevilen modellerimizden. Kuzuları kuzulu battaniye yapımında da kullanabilirsiniz. Motifli olarak . Çok güzel olacaktır.

Örgü Kuzu Motifi Nasıl Yapılır?

Çok eğlenceli bir örgü olacak.

Malzemeler

  • Yünlü, pamuklu iplik
  • Hasır ip
  • Kahverengi, kırmızı, bej dantel ipliği
  • 2 adet boncuk
  • Tığ

Örgü Kuzu Nasıl Yapılır ? 7

Önce sizlere şablonu vermek istiyorum.

Örgü Kuzu Nasıl Yapılır ? 14

Örgü Kuzu Nasıl Yapılır ? 11

Kuzu ön ve arka 2 bölümden oluşmaktadır. Kuyruk , kulaklar, gövde. Önce ilk yarısını örelim. Yünlü veya pamuklu iplikle sihirli halka içine 6 sık iğne yapalım. Bir sonraki tura 3 zincir çekerek başlayıp her ilmeğe 2 kez batarak 12 trabzan yapalım. Diğer turda ise   1 ör 1 artır ile 18 trabzan yapalım. Bu turda çim örgü yapmaya başlıyoruz. Her ilmek içine 3 kez batarak ilmekleri uzatarak çim örgü yapalım. Bir sıra sık iğne ile dolanıp sonraki turda tekrar çim örgü yapalım. Şu ana kadar olan işlemleri resimli olarak görelim.

Örgü Kuzu Nasıl Yapılır ? 6

Örgü Kuzu Nasıl Yapılır ? 8

Örgü Kuzu Nasıl Yapılır ? 15

Örgü Kuzu Nasıl Yapılır ? 1

Örgü Kuzu Nasıl Yapılır ? 10

Örgü Kuzu Nasıl Yapılır ? 4

Kafa için  sihirli halka içine 6 sık iğne yapalım. Bir sonraki tura 3 zincir çekerek başlayıp her ilmeğe 2 kez batarak 12 trabzan yapalım. Diğer turda ise   1 ör 1 artır ile 18 trabzan yapalım. Sonraki turda 2 ör 1 artır ile 24 sık iğne yapalım. Diğer turda ise 3 ör 1 artır ile 30 sık iğne yapalım. 8 zincir çekelim. 2. zincir üzerine sık iğne yapalım. Devam ederek 4 trabzan yapalım. Kalan ilmeklere sık iğne yapalım. Son ilmek içine aynı yere 2 sık iğne yapalım. Kaldığımız yerden devam ederek 7 sık iğne yapalım. 8 zincir çekip bir kulak daha yapalım. Kuzunun kafası bitti. Resimdeki gibi üzerini işleyelim.

Örgü Kuzu Nasıl Yapılır ? 2

Kafayı kuzunun gövdesi üzerine dikelim. Ve aşağıdaki adımları takip ederek son dokunuşları yapalım.

Örgü Kuzu Nasıl Yapılır ?

Örgü Kuzu Nasıl Yapılır ? 3

Örgü Kuzu Nasıl Yapılır ? 5

Örgü Kuzu Nasıl Yapılır ? 12

Kaynak : http://mark-mari.blogspot.com.tr/2014/12/barashek.html

Benzer İçerikler
One thought on “Örgü Kuzu Nasıl Yapılır ?”
  1. ilter dedi ki:

    ÇOK GÜZELMİŞ

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler